Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини

05.12.2019 10:13

Здаєш житло у найм – сплати податок  |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області

Фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області володіють інформацією про громадян, які здають власне житло та іншу нерухомість в оренду, одержують за це певну суму доходів, але при цьому не сплачують податки. Інформаційна база збирається та аналізується з оголошень місцевих ЗМІ, інтернет – видань та інших джерел.

У відомстві нагадують, що якщо орендар (квартирант) та орендодавець (той, хто здає житло) є фізичними особами (не підприємцями), то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є особа, яка надає житло у найм та отримує доходи.

Кожен орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені для квартального звітного періоду. А саме, впродовж 40 календарних днів, після останнього дня звітного кварталу.

Усі отримані доходи від здавання в оренду нерухомості оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.

При нарахуванні доходу, фізичній особі необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди (пп. 170.1 Податкового кодексу України).

Слід зазначити, що мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.

Tеми