Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини

10.10.2018 14:49

У РАЗІ ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ, ПІДПРИЄМЕЦЬ – «ЄДИННИК» ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ЗАКЛЮЧИТИ З НИМИ ТРУДОВИЙ ДОГОВІР |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області

У РАЗІ ПРИЙНЯТТЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ, ПІДПРИЄМЕЦЬ – «ЄДИННИК» ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ЗАКЛЮЧИТИ З НИМИ ТРУДОВИЙ ДОГОВІР

Наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Та роз’яснюють, що відповідно до ст. 21 КЗпП трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізособою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізособа зобов’язується виплачувати працівникові зарплату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Отже, фізособі–підприємцю для прийняття працівника на роботу необхідно заключити трудовий договір з таким працівником відповідно до норм КЗпП та повідомити орган ДФС про прийняття працівника на роботу.

Також звертаємо увагу, що відповідно до п. 297.3 ПКУ ФОП – платник ЄП виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних ПДФО доходів на користь фізособи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

При цьому облік найманих працівників ФОП повинна вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.

Слід врахувати, що фізособа-«єдинник»: першої групи - не може мати працівників, другої групи - може мати працівників, але їх кількість обмежена у 10 осіб; третьої групи - може мати будь-яку кількість працівників.

Якщо не дотримуватися цих умов,  фізособа-«єдинник» втратить право перебувати на спрощеній системі.

  • Автор:Головне управління ДФС у Чернівецькій області

Tеми