Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини

25.07.2018 11:09

Змінено повноваження центрів з надання БВПД |  Повідомлення Герцаївського бюро правової допомоги

З метою удосконалення завдань та функцій центрів з надання БВПД наказом Міністерства юстиції України від 03.07.2017 № 2260/5 «Про затвердження Змін до Положення про центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги» (далі – Наказ), передбачається внесення змін до Положення про центри з надання БВПД.

Нагадаємо, що 7 грудня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким, зокрема, доповнено частину першу статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» пунктом 13 в частині розширення переліку категорій осіб, що мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, за рахунок осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

У зв’язку із цим Наказом передбачається внести відповідні зміни до Положення про центри з надання БВПД.

Окрім того, Наказом, пропонується удосконалити норми Положення про центри, передбачивши повноваження директорів центрів щодо:

  • представлення інтересів центрів у взаємовідносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними і фізичними особами тощо;

  • укладання договорів;

  • видачі довіреності на представництво інтересів центру;

  • затвердження положень про самостійні структурні підрозділи центру - відповідно до типових положень, затверджених Координаційним центром;

  • затвердження структури центру у межах штатної чисельності працівників - відповідно до типової структури, що затверджується Координаційним центром.

Окрім того, передбачається персональна відповідальність директорів центрів за організацію та результати діяльності центру.

Також відповідно до Наказу на місцеві центри з надання БВПД покладаються повноваження щодо забезпечення складання документів процесуального характеру та здійснення представництва інтересів особи, засудженої до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, за зверненням такої особи або за ухвалою суду в судах, інших органах державної влади, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, залучення у встановленому порядку перекладача (сурдоперекладача), видання доручення адвокатам/уповноваження працівників місцевих центрів для надання БВПД таким особам; скасування у разі необхідності виданих адвокатам доручень в установленому порядку.

Наказ опубліковано в Офіційному віснику України 20 липня 2018 року №55.

Контактна інформація! До фахівців Герцаївського бюро правової допомоги можна звернутись за адресою: м. Герца, вул. Центральна, 14-А, тел.: (03740) 2-10-46.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103 (дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).Tеми