Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини

03.07.2018 16:39

Легалізація зарплати: вигідно і для працівника, і для держави |  Повідомлення податкової інспекції

Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості - є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. Не залишається осторонь цієї проблеми і фіскальна служба.

Відповідно до норм діючого законодавства, пенсія та соціальні гарантії громадян залежать від отриманих ними доходів, суми сплаченого єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України та стажу з усіх місць роботи.

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, що поєднує інтереси працівників, роботодавців, держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.

В умовах  сьогодення часто доводиться зустрічатися з таким явищем, як виплата заробітної плати в «конвертах», оскільки чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати, в іноді зовсім не декларують оплату їх праці та, бажаючи уникнути зайвих витрат, виплачують працівникам заробітну плату в «конвертах». В цьому випадку йдеться про «тіньові» заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду, а наймані працівники при виході на пенсію не зможуть претендувати на отримання достойного розміру виплат.

Фахівці Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області постійно проводить роз’яснювальну роботу серед осередків діяльності малого та середнього бізнесу. Ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.

Тому підприємців, що використовують найману працю, тепер штрафуватимуть за фактичне допущення людей до роботи без оформлення трудового договору у тридцятикратному розмірі від мінімальної заробітної плати та стягуватимуть за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Робота в даному напрямку триває.

 

Tеми