Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини

07.02.2018 09:22

Ви питали – ми відповідаємо! |  Повідомлення податкової інспекції

Нещодавно у Новоселицькій ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: “Порядок подання звітності в період декларування доходів фізичними особами-підприємцями, отриманих у 2017 році.». ”.

З платниками податків спілкувалася в.о. начальника Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області Паскар Анжела Василівна.

Телефонувавших цікавили відповіді на такі питання:

1. Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, скільки звітів за 2017 рік слід подати новоствореним підприємцям 1 групи ЄП та у які терміни?

Новостворені у 2017 році ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування першої групи, за 2017 рік зобов’язані відзвітувати за загальною і спрощеною системами оподаткування та подати три податкові декларації.

Першу декларацію необхідно було подати за період з моменту державної реєстрації до періоду обрання спрощеної системи оподаткування - декларація про майновий стан і доходи за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність.

Другу декларацію – за результатами податкового (звітного) року – за 2017 рік до 9 лютого 2018 року.

Також, до 9 лютого платник зобов’язаний подати за 2017 рік дві Таблиці (1 та 2) Додатку 5 Звіту з ЄСВ.

2. Чи змінилась форма Декларації про майновий стан і доходи?

З 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

3. В який спосіб можна подати Декларацію про майновий стан і доходи?

Податкова декларація подається платниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

4. Яку суму єдиного внеску потрібно сплачувати ФОП, віднесеним до першої групи платників єдиного податку?

З 01.01.2018 р. норму щодо права на сплату 0,5 мінімального страхового внеску скасовано. Платниками, віднесеними до першої групи платників єдиного податку, визначених у пп. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу, єдиний внесок сплачується у розмірі не менше мінімального страхового внеску (819,06 грн за місяць). Відповідно періоди здійснення підприємницької діяльності «єдинників» першої групи зараховуватимуться до страхового стажу, як і у решти підприємців, у повному розмірі.

Tеми