Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Герцаївський район

Новини

22.08.2017 10:55

З початку поточного року до місцевих скарбниць Хотинщини надійшло 7,7 міліонна гривень єдиного податку |  Повідомлення податкової інспекції

«Єдиний податок згідно з чинним законодавством України спрямовується до бюджетів місцевих громад, кошти з якого серед іншого спрямовуються на фінансування установ і закладів виробничої та соціальної інфраструктури, що утримуються за рахунок бюджетних асигнувань, а також на фінансування заходів щодо соціального захисту населення»  – зазначив в.о.начальника - начальник Хотинського відділення Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецький області Вячеслав Гортопан.

За сім  місяців 2017 року суб’єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів хотинщини 7701,4 тис. грн. єдиного податку,  що  на 4054,7тис. грн. більше, ніж у минулому році.

Від загальної суми надходжень 79%, або  6084,8 тис. грн.  єдиного податку сплатили фізичні особи-підприємці, що на 3586,4 тис.грн. більше, ніж у 2016 році. Від юридичних осіб -  надійшло, 895,9 тис. грн. , та відповідно сільськогосподарськими товаровиробниками  сплачено 720,7 тис. Грн.

Також, податківець нагадав, що згідно з ст. 293.2.Податкового кодексу України, фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Враховуючи значні порушення в питаннях сплати  податку підприємцями, зареєстрованими в сільрадах, які прийняли менші ставки податку, податківець просить звернути увагу на те, що ст.293.6 ПКУ передбачено, що  у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

Також, важливо звернути увагу на  ст.293.7 Податкового Кодексу України, якою передбачено, що у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для відповідної групи таких платників єдиного податку.

        Фізична особа – підприємець, яка самостійно виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинна дотримуватись вимог ст.298 Податкового кодексу України та зазначати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».