Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація
  • SiteHeart

Герцаївський район

Новини

17.05.2017 11:21

Новоселицькою ОДПІ підведено підсумки деклараційної кампанії  |  Повідомлення податкової інспекції

Третього травня цього року завершилася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році. За цей період мешканці Новоселиччини, Хотинщини та Герцаївщини подали 3714 декларацій про майновий стан і доходи, в тому числі 158 декларацій – з метою реалізації права на податкову знижку, до повернення задекларовано понад 270,0 тис. гривень.

Цьогоріч жителі районів подали 752 декларації про отримані доходи у вигляді спадщини чи у дарунок майна на суму 30547,1 тис. грн. та 159 декларацій про доходи від продажу рухомого та нерухомого майна загальною сумою 11512,3 тис. грн.. Дві декларації подано резидентами, які отримали іноземні доходи та задекларували суму доходу в розмірі 8,6 тис. грн. Одним громадянином задекларовано дохід від здачі в найм майна на суму 4,5 тис. грн..

Крім того, 473 декларації подано громадянами, які отримали дохід від продажу сільськогосподарської продукції, ними задекларовано дохід в сумі 2938,6 тис.грн..

Найбільше подано декларацій про отримані інші доходи (надання послуг сільськогосподарською технікою, доходи від самостійного обробітку паїв), таких декларацій подано 2169 громадян.

Всього задекларовано податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб в сумі 1414,2 тис. грн.. та військового збору 405,5 тис. гривень.

Також, нагадаємо, що у відповідності до п. 179.7 ст. 79 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), фізична особа, яка подала річну декларацію про майновий стан і доходи та задекларувала в ній належну до сплати в бюджет суму податкового зобов’язання, має самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити зазначену в поданій нею податковій декларації суму податкового зобов’язання до бюджету.                                           

 Якщо така особа не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, то згідно з п. 126.1 ст. 126, вона притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Крім цього, при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховується пеня, що передбачено п.п.129.1.3 п.129.1 ст.129 ПКУ. Згідно з п. 129.4 ст. 129 ПКУ, пеня нараховується за кожний календарний день прострочення у сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Новоселицька ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області висловлює вдячність тим громадянам, які взяли активну участь у цьогорічній деклараційній кампанії та задекларували свої доходи, тим самим виконали свій конституційний обов’язок перед державою і суспільством.

Нагадуємо громадянам, які мають право на податкову знижку, що таким правом вони можуть скористатись до кінця 2017 року.