Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини

17.10.2019 15:48

Сплата ПДФО податковими агентами |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
До якого бюджету необхідно ФОП, в тому числі платнику ЄП та особі, яка проводить незалежну професійну діяльність перераховувати ПДФО, з виплачених найманим працівникам доходів, якщо вони мають кілька підрозділів розташованих в різних регіонах України?
Згідно з п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб – юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента – юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розд. IV ПКУ.
Підпунктом 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що самозайнята особа – це платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Відповідно до п.п. «а» п.п. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 ПКУ фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розд. ІV ПКУ за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету, у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації у контролюючих органах, а у випадках, передбачених ПКУ, - за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).
В які терміни податковий агент повинен перерахувати до бюджету ПДФО з виплачених доходів, в тому числі у разі нарахування оподатковуваного доходу, але не виплаченого платнику податку?
Податок на доходи фізичних осіб сплачується податковими агентами під час виплати оподатковуваного доходу платнику податку або у разі виплати доходу готівкою з каси чи у негрошовій формі, протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Якщо оподатковуваний дохід нараховано, але не виплачено, податок на доходи фізичних осіб підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
Хто є відповідальним за перерахування ПДФО до бюджету, у разі якщо податковий агент при виплаті доходу ФО не нараховував і не утримував податок?
Відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.
Згідно із п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Враховуючи вищевикладене, відповідальним за сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб є податковий агент.
 
Запитання від платника :
У які терміни, за якою формою фізособа може отримати довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) та за який податковий період подається така декларація, у тому  числі для виїзду за кордон на постійне місце проживання?
Згідно з абзацами першим, другим п. 179.3 ст. 179 ПКУ платники податку — резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано таку декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або про відсутність податкових зобов’язань) за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 568.
Довідка видається безоплатно на підставі: заяви платника податків про видачу довідки та поданої декларації. Довідка видається контролюючим органом за місцем податкового обліку:
платникам податків, які звернулися відповідно до п  179.12 ст. 179 ПКУ, — протягом 10 календарних днів з дати отримання заяви;
платникам податку — резидентам, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання та які звернулися відповідно до п. 179.3 ст. 179 ПКУ, — протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації та сплати належної суми податку.


17.10.2019 15:46

Фінансовий внесок від працюючих буковинців до казни – майже 2 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області та зауважують, платники податків області перерахували до зведеного бюджету за ІІІ квартали 2019 року майже 2 млрд. грн.  Надходження ПДФО у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року зросли на 358,4 млн. гривень.
У податковій службі регіону відзначають, із загальної суми податкові агенти сплатили  18,2 млн. грн. ПДФО від «пасивних доходів», зокрема, таких доходів – проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок; проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках; інші проценти (у тому числі дисконтні доходи); процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом.
Також податківці акцентують, в структурі надходжень до місцевого бюджету податок на доходи фізичних осіб займає позицію лідера –  64,8 відсотків або понад 1,4 млрд. грн. від загальної суми інших податків і зборів.
Загалом, у розпорядження територіальних скарбниць платники податків сплатили: Вижницький район  - 58,1 млн. грн., Герцаївський район – 27,5 млн. грн., Глибоцький район - 67,5 млн. грн., Заставнівський район – 47,4 млн. грн., Кельменецький район – 40,7 млн. грн., Кіцманський район – 69,7 млн. грн., Новоселицький район – 67,6 млн. грн., Путильський район – 30,5 млн грн., Сокирянський район – 56,4 млн. грн., Сторожинецький район - 79,8 млн. грн., Хотинський район – 53,2 млн. грн., м. Чернівці – 844,4 млн. грн.. м. Новодністровськ – 35,5 млн. грн..
Відтак, суми податку на доходи фізичних осіб, які надходять до регіональних скарбниць дають можливість місцевим органам влади забезпечити належне функціонування закладів бюджетної сфери та самостійно вирішувати питання стосовно соціально-економічного розвитку громад – підсумовують у податковій службі Буковини.


17.10.2019 15:42

Пільги по земельному податку для фізичних осіб  |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області

Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області нагадує, що відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Однак, згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.
Крім того, до переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв). Пунктом 281.4 ст. 281 ПКУ визначено, що якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.
Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.17.10.2019 15:40

З 1 січня 2020 року змінюється форма податкової декларації про майновий стан і доходи  |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області
З 1 січня 2020 року платники податків подаватимуть декларацію про майновий стан і доходи за новою формою. Відповідні зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».
Нова форма податкової декларації від діючої відрізняється деякими особливостями, а саме:
доповнено рядок 8 декларації «категорія платника» новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;
розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;
в декларації у розділі ІІ «доходи, які включаються до загального оподатковуваного доходу» додатково виокремлено доходи «нарахований (виплачений, наданий) у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно - правового характеру» та «дохід, отриманий від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси орендодавця»;
Нагадуємо, що з 01.01.2019 сплата податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) з доходів, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), здійснюється відповідно до Кодексу та Бюджетного кодексу України за місцезнаходженням таких земельних ділянок (часток, паїв), у зв’язку із чим в новій формі декларації передбачені деякі зміни у порядку розрахунку податкових зобов’язань з податку.
У той же час акцентуємо увагу, що податкові зобов’язання по військовому збору з доходів, отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв) відповідно до вимог Кодексу визначаються в податковій декларації. При цьому сплата таких зобов’язань з військового збору здійснюється за податковою адресою.17.10.2019 15:39

Платники податків двох районів забезпечили до Держбюджету 74 мільйонів гривень |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області
За дев'ять місяців платники податків Новоселицького та Герцаївського районів спрямували до Державного бюджету 74 мільйона 23 тисячи гривень. Порівняно з минулим роком надходження збільшились на 7 млн. 816 тис. грн., або на 12 відсотків.
У загальних доходах державної скарбниці 43 відсотка займає податок з доходів фізичних осіб – з початку року сплачено 31 млн. 685 тис.грн., що на 6 млн.285 тис.грн. більше, ніж торік. Згодом, друге місце у наповненні Держбюджету займає податок на додану вартість -26 млн.912 тис.. Також, вагому частку у наповненні казни забезпечив військовий збір – 9 млн. 525 тис. гривень.
Крім податків, роботодавці Новоселицького та Герцаївського краю спрямували на соціальні потреби 154 мільйона 387 тисяч гривень ЄСВ.17.10.2019 15:38

Власники нерухомого майна спрямували до місцевого бюджету більше 4 мільйонів. |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області
За три квартали поточного року власники нерухомого майна Новоселицького та Герцаївського районів перерахували до місцевих бюджетів 4406,9 тис. грн., що майже вдвічі, тобто на 2319 тис. грн. більше надходжень відповідного періоду минулого року.
Лідером у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – фізичні особи. Відтак, ними сплачено 2935,8 тис. грн., що на 1974,7 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. Відповідно, юридичними особами сплачено 1471,1 тис. грн., що перевищило минулорічні надходження на 344,2 тис.грн..
«Розвиток інфраструктури, освіти й охорони здоров’я – усе це залежить від відповідального ставлення мешканців Новоселиччини та Герцаївщини до сплати податків. Адже, тільки за умови достатніх фінансових ресурсів місцевих бюджетів можна говорити про вирішення проблем регіону», – зазначила заступник начальника управління – начальник відділу доходів і зборів з юридичних осіб Наталія ГАБА.17.10.2019 12:13

З нагоди відзначення Дня Захисника України, Герцаївське бюро правової допомоги, в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!», продовжує інформаційну кампанію ПраваЗахисників, спрямовану на інформування про права захисників. |  Повідомлення Герцаївського бюро правової допомоги
Сьогодні із наших матеріалів ви дізнаєтесь про право на отримання правової допомоги за рахунок держави, а саме:

отримання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;
складання заяв, скарг та інших документів;
допомогу в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації;
захист у кримінальному провадженні;
представництво в судах, інших державних органах місцевого самоврядування;
складання документів процесуального характеру стосовно питань, пов’язаних з соціальним захистом.

Для отримання безоплатної правової допомоги:

1.Підготуйте необхідні документи:
паспорт громадянина України;
ідентифікаційний номер;
посвідчення учасника бойових дій.

2.Звернися до найближчого центру з надання безоплатної правової допомоги чи територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання.

До відома! Відділ «Герцаївське бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: вул. Центральна, 14-А, м. Герца. Тел.: (03740) 2-10-46.

Отримуй юридичні консультації за телефоном:
0-800-213-103 - Єдиний контакт-центр з надання безоплатної правової допомоги (цілодобово та безкоштовно в межах України).


16.10.2019 12:32

Буковинським платникам повернуто з бюджету 154,8 мільйонів ПДВ  |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
За інформацією Головного управління ДПС у Чернівецькій області за січень – вересень цього року надійшло понад 569,0 млн. грн. податку на додану вартість. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року цьогоріч надходження зросли на 100,3 млн. гривень.
На теренах області податок на додану вартість є одним із суттєвих джерел наповнення державного бюджету і його сплата складає понад 39 відсотків від загальних надходжень.
Разом з тим, платникам ПДВ, які мали право на отримання бюджетного відшкодування, відповідно до чинного законодавства, відшкодовано з бюджету майже 154,8 млн. грн. податку.
Податківці відзначають, що для збільшення сплати податку особливий наголос робиться, застосовуючи систему СМКОР, на недопущення використання схем мінімізації через використання «сумнівного» податкового кредиту.
Загалом за дев’ять місяців у 29 платників упереджено неправомірного відшкодування ПДВ на понад  2,9 млн. грн.16.10.2019 12:31

ДПС Буковини: роз’яснення щодо подання повідомлення про прийняття на роботу найманого працівника  |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Чи можна допустити працівника до роботи у день направлення повідомлення ДПС?
Згідно з ч. 3 ст. 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно, роботодавець (фізична особа - підприємець або юридична особа) до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором повинна обов’язково подати повідомлення до ДФС за встановленою формою одним із таких способів (форма повідомлення визначена в постанові Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413):
засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Роботодавцем було видано наказ про прийняття працівника на роботу та подано повідомлення до ДПС. Після цього працівник повідомив, що на роботу не виходитиме і писати заяву на відкликання заяви про прийняття на роботу відмовився. Які дії роботодавця в такій ситуації?
Частиною третьою ст. 24 КЗпП визначено, що працiвника не може бути допущено до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу.
Порядок повідомлення ДПС та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу затверджено постановою № 413.
Пунктом 2 додатка до зазначеної постанови встановлено реквізити, якi дають можливість подання уточнюючого повідомлення у разі допущення помилки роботодавцем або необхідності внесення змін до повiдомлення про прийняття працівника на роботу (тип «початкове» або «скасовуюче»).
Отже, у разi якщо роботодавцем було подано повiдомлення про прийняття працівника на роботу, але працівник так i не приступив до виконання обов’язків, то роботодавцем подається повiдомлення про прийняття працівника на роботу типу «скасовуюче».
При цьому постановою № 413 не визначено особливостей подання скасовуючого повідомлення. Тому його подають тоді, коли в цьому виникла потреба.
Штрафні санкції у розмірі мінімальної заробітної плати за порушення інших вимог трудового законодавства, передбачені ст. 265 КЗпП, застосовуються у разі неподання чи несвоєчасного подання повідомлення про прийняття працівника на роботу лише з позначкою «початкове».
Іноді трапляються ситуації, що новоприйнятий працівник не виходить на роботу. Причини цьому можуть бути різні (наприклад, передумав, знайшов інше місце роботи тощо). У цьому разі роботодавцю необхідно видати наказ про скасування наказу про прийняття такого працівника на роботу та подати до ДПС скасовуюче повідомлення.
Зверніть увагу, що наказ про скасування наказу про прийняття працівника на роботу видається на підставі заяви такого працівника або акта про відмову приступити до роботи.
Таким чином, у ситуації, коли працівник відмовляється писати заяву на відкликання заяви про звільнення, роботодавцю необхідно:
скласти акт про відмову приступити до роботи;
видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу (примірний текст наказу наведено у зразку);
подати до ДПС скасовуюче повідомлення (у графі 2 у рядку «Тип» поставити позначку «скасовуюче»).
У разі якщо працівник з якихось інших причин не вийшов на роботу і не повідомив роботодавця про своє бажання відмовитися від цієї роботи, трудові відносини з ним не припиняються і скасовуюча форма повідомлення не подається.16.10.2019 12:28

ДЛЯ СПЛАТИ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ ЗАСТОСОВУЙТЕ НОВІ РАХУНКИ  |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Головне управління ДПС у Чернівецькій області нагадує, що 18 жовтня останній день сплати єдиного внеску, нарахованого за ІІІ квартал фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність та членами фермерських господарств.
Крім того, у відомстві нагадують про заміну діючих рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів відповідно до вимог стандарту IBAN (29 літерно-цифрових символів) із збереженням довжини номера рахунку аналітичного обліку – не більше 14 цифрових символів.
Таким чином, починаючи з 1 жовтня 2019 року, змінюються реквізити бюджетних рахунків для сплати Єдиного соціального внеску та інших податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту IBAN.
Із переліком оновлених рахунків можна ознайомитися на офіційному порталі Територіальні органів ДПС у Чернівецькій області у розділі Бюджетні рахунки.  


15.10.2019 15:13

Податкова служба Буковини: оподаткування доходів від оренди майна |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Чи необхідно фізичній особі, яка здає в оренду особисте майно, реєструватись ФОП?
Відповідно до ст. 319 та ст. 320 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.
Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ без реєстрації орендодавця як фізичною особою - підприємцем.
Який порядок сплати ПДФО з доходів, одержаних фізичною особою від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є СГ?
Згідно з п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755 - VІ (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 цього Кодексу.
Відповідно до п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 ПКУ якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.
При цьому:
а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації;
     б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу и за податковою адресою платника податку - орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.


15.10.2019 15:11

125 свідоцтв платника єдиного податку анулювали впродовж вересня «спрощенцям-боржникам» |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу фізичних осіб - підприємців, що однією із підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу є несплата впродовж  двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у платника єдиного податку.
Таким чином, платник єдиного податку, в якого виник податковий борг у поточному кварталі, впродовж наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. Слід пам'ятати, у разі його несплати такому платнику податків анулюється реєстрація в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Також, у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку вимог, встановлених главою І  Розділу ХІV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акту перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.
У свою чергу, платники єдиного податку, які мають податковий борг на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, зобов’язані самостійно перейти на сплату інших податків і зборів.
 За словами заступника начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області служби Наталії Чернівчан на початок вересня 2019 року в області встановлено 446 «спрощенців – боржників», які заборгували перед місцевими бюджетами понад  1,3 млн. грн. єдиного податку. З них, впродовж вересня 125 ФО – підприємцям анулювали свідоцтва платника єдиного податку, 96 – самостійно погасили борг. З іншими боржниками проводиться відповідна робота і у разі непогашення боргу їм також буде анульовано свідоцтво платника єдиного податку та переведено їх на загальну систему оподаткування з відповідною сплатою податків.
В свою чергу, Наталія Чернівчан рекомендує платникам єдиного податку час від часу звірятись щодо стану розрахунків із бюджетом, щоб зненацька не отримати рішення про виключення з реєстру платників єдиного податку. До речі це можна робити он-лайн оскільки функція переглянути стан розрахунків з бюджетом присутня в електронному сервісі "Електронний кабінет платника" https://cabinet.tax.gov.ua/


09.10.2019 16:01

Податкова служба Буковини: садівничі товариства мають сплачувати податок за землю Чи повинні члени садівницького товариства сплачувати земельний податок, якщо земля приватизована, чи платником є садівницьке товариство? |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Згідно зі ст. 35 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-ІІІ зі змінами та доповненнями (далі – ЗКУ) громадяни України із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва.
Громадяни - члени садівницького товариства мають право приватизувати земельну ділянку і така приватизація здійснюється без згоди на те інших членів цього товариства. Землі загального користування садівницького товариства безоплатно передаються йому у власність і до них належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами загального користування. Використання земельних ділянок садівницьких товариств здійснюється відповідно до закону та статутів цих товариств. Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених ЗКУ, або за результатами аукціону.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених ЗКУ (ст. 116 ЗКУ). Зокрема, громадянам України можуть безоплатно передаватись земельні ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення садівництва у розмірі не більше 0,12 гектара (ст. 121 ЗКУ). Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 ЗКУ). При цьому право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (ст. 126 ЗКУ). Використання землі в Україні є платним (ст. 206 ЗКУ). Відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні.
Власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (п.п. 14.1.34 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).Землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (п.п. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 ПКУ). Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ). Юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов’язання щодо земельного податку в порядку, визначеному ПКУ.
Відповідно до ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Звільнення від сплати земельного податку для таких категорій фізичних осіб поширюється на земельні ділянки, визначені п. 281.2 ст. 281 ПКУ.
З урахуванням викладеного, якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку згідно зі ст. 281 ПКУ, є платниками земельного податку. При цьому, нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.
Садівницьке товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.
09.10.2019 15:58

До уваги власників автомобілів з іноземною реєстрацією! |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Чернівецька митниця ДФС повідомляє, що 22.09.2019 набрав чинності Закон України від 12.09.2019 № 73-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо відтермінування застосування окремих штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України» (далі – Закон №73-IX).
Так, тимчасово, до 31 грудня 2019 року включно, Законом №73-IX встановлено звільнення від адміністративної відповідальності, передбаченої частиною четвертою статті 469 Митного кодексу України (передача транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту (далі - ТЗ), у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб).
Також, до 31 грудня 2019 року здійснення митного оформлення ТЗ за умови сплати належних митних платежів та добровільної сплати до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8 500 грн.), звільняє осіб, відповідальних за дотримання строків та умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 Митного кодексу України (далі – Кодекс), за порушення митних правил стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту.
Увага! Штрафи за перевищення терміну перебування в Україні ТЗ з іноземною реєстрацією відтерміновано до 31 грудня 2019 року тільки за умови здійснення митного оформлення ТЗ для їх вільного обігу на митній території України, а в інших випадках такі штрафи застосовуються у відповідності до вимог Кодексу.
Зокрема, перевищення строку тимчасового ввезення чи транзиту, а так само втрата цих ТЗ або їх розкомплектування, тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 000 грн.) або конфіскації таких ТЗ (частина шоста ст.481 та частина шоста ст.470 Кодексу відповідно).


09.10.2019 15:55

Місцеві бюджети громад Буковини додатково отримали понад 108 мільйонів гривень податків |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області та зазначають, що за дев’ять місяців нинішнього року до місцевих бюджетів надійшло 2279 млн.грн., з них у вересні надійшло 248,1 млн.грн. Планові показники затверджені органами самоврядування виконано на 105,0 відсотків, відповідно у розпорядження місцевих громад краю понад планові завдання надійшло 108,4 млн. грн.
Щодо минулорічних надходжень то їх рівень перевищено майже на 383 млн.грн.
Основними джерелами, які наповнюють місцеві бюджети залишаються податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю та акцизний податок. Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 1478,2 млн. грн., що на 50,2 млн. грн. більше, доведеного завдання.
Що стосується конкретного внеску представників спрощеної системи оподаткування до місцевих бюджетів, то від них надійшло 338,3 млн.грн.
Акцизний збір з роздрібного продажу підакцизних товарів наповнив місцеві бюджети на 84,5 млн. грн.
Крім того місцеві бюджети отримали 39,3 млн.грн за рахунок податку на нерухоме майно, від бізнесменів Буковини за користування лісом, надрами й водою – 26 млн.грн., податку на прибуток – 19,6 млн. грн., за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 10,3 млн.грн.
«Співпраця з органами місцевого самоврядування, взаємний обмін інформацією, дає можливість фахівцям податкової служби належним чином, в межах компетенції, реагувати на потенційні зловживання у сфері трудових відносин та  під час реалізації підакцизної продукції. Це дає можливість збільшити сплату податкових платежів, що є бюджетоутворюючими для територіальних громад», - наголошує в.о. начальника ГУ ДПС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.  


Tеми