Територіальні громади Чернівецької області

 • вхід на портал
 • реєстрація
 • SiteHeart

Герцаївський район

Новини

25.04.2018 11:48

Увага! Завершується кампанія декларування доходів!  |  Повідомлення податкової інспекції
Новоселицька ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадує, що громадянам та самозайнятим особам варто поспішити подати податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) та визначити зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору за звітний 2017 рік.
Відповідно до норм Податкового кодексу громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларації про майновий стан і доходи – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларацій за 2017 рік – 2 травня 2018 року.
Платники податків подають декларації за місцем податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку.
Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом вкладення за 5 днів до закінчення граничного строку подання податкових декларацій. Якщо податкові декларації подаються в електронному вигляді з дотриманням вимог щодо реєстрації електронного підпису, надсилати їх потрібно до закінчення останньої години граничного строку подання.
Також, нагадуємо, що платники податків подають податкові декларації за формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859». Бланки податкових декларацій можна завантажити на офіційному порталі ДФС України, за посиланням: http://sfs.gov.ua/others/deklaruvannya-gromadyan

Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області .25.04.2018 11:46

Новоселицька ОДПІ: у І кварталі 2018 року до бюджету забезпечено 2930,4 тис. грн. податку на прибуток  |  Повідомлення податкової інспекції
У І кварталі 2018 року Новоселицькою ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області мобілізовано до бюджету 2930,4 тис. грн. податку на прибуток підприємств.
Зокрема, до державного бюджету забезпечено 2476,5 тис. грн. податку на прибуток, що на 59,6 тис. грн. або на 2,5 відс. більше прогнозованої суми..
Увага! Нагадуємо платникам податку на прибуток, що для підприємств із минулорічним доходом понад 20 млн гривень граничний термін подання декларації з податку на прибуток за перший квартал 2018 року – 10.05.2018 року, а сплата нарахованих у ній податку -не пізніше 18.05.2018 року.
Подання квартальної звітності поширюється також на підприємства, які ліквідуються в I кварталі 2018 року, з II кварталу переходять на сплату єдиного податку.
Однак, для новостворених платників податків, які зареєстровані протягом звітного року, передбачено лише річний період звітування. Тому вони сплачують податок на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному році (пп. «а» п.137.5 ПКУ).
Ця вимога поширюється і на колишніх платників єдиного податку, які з початку року або посеред року перейшли на загальну систему оподаткування. Їм необхідно звітуватися лише за рік (із дати переходу на загальну систему оподаткування і незалежно від розміру їхнього доходу).
Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області звертає увагу платників, що разом з декларації з податку на прибуток обов’язково подаються і додатки передбачені чинним законодавством.25.04.2018 11:45

На модернізацію української армії платники Новоселицької ОДПІ перерахували понад 3,8 млн грн  |  Повідомлення податкової інспекції
Упродовж перших трьох місяців 2018 року платники податків Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області перерахували до державного бюджету понад 3852,5 тис. грн військового збору. Зазначена сума перевищує прогнозовану майже на 72,5 тис. грн або на 2,0 відсотка.
Проти січня-березня минулого року внесок платників Новоселицької ОДПІ на модернізацію української армії збільшився на більш ніж 815,4 тис. грн або 21,2 відсотка.
Нагадаємо, військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету. Його справляння запроваджено з 3 серпня 2014 року – до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Наразі платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи; нерезиденти з доходами, отриманими в Україні; податкові агенти. Ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування – загального місячного або річного оподатковуваного доходу.25.04.2018 11:44

Торгуєш пивом – реєструй РРО  |  Повідомлення податкової інспекції
Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадує, що 20.12.2017 року набула чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 №984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000р. №1336. Зазначеною Постановою викладено у новій редакції пункт перший Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Відповідно до внесених змін, для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом), зокрема фізичним особам – підприємцям, які сплачують єдиний податок, необхідно мати зареєстровані РРО та роздруковувати фіскальні чеки, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Нагадуємо, що суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю виключно пивом, необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.25.04.2018 11:43

"Гаряча лінія" в Герцаївському відділенні Новоселицької ОДПІ  |  Повідомлення податкової інспекції
В Герцаївському відділенні Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області 20.04.2018 відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника - начальником Герцаївського відділення Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області Гортопаном Анатолієм Анатолійовичем на тему: «Я маю право знати все про податки»
Наводимо питання, які надходили під час заходу, та відповіді на них.
Доброго дня. Які можливості має платник податків користуючись «Електронним кабінетом платника податків»?
«Електронний кабінет платника податків» - це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, доступ до роботи в якому здійснюється з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету, з використанням електронного цифрового підпису такого платника.
«Електронний кабінет платника податків» надає суб’єктам господарювання можливість працювати з органами фіскальної служби дистанційно у режимі реального часу, а саме:
- подавати декларації з використанням електронного цифрового підпису і переглядати подану або сформовану податкову звітність;
- отримувати нагадування щодо строків подання звітності та сплати податків;
- отримувати інформацію щодо особистих реєстраційних даних (податковий номер платника податків, назва платника податків, основний вид діяльності; ПІБ бухгалтера та директора тощо);
- подавати заяви та отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами фіскальної служби;
- вести в електронному вигляді Книги обліку доходів та витрат;
- переглядати інформацію щодо стану своїх розрахунків з бюджетом, зокрема, про заборгованість зі сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Чи можна через сервіс дізнатися про ризики щодо діяльності партнерів по бізнесу?
На головній сторінці офіційного веб - порталу Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) функціонує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».
Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву.
Крім того, можливо перевірити статус перебування того чи іншого платника податків на обліку. Особливість сервісу полягає в тому, що дізнавшись про фактичний стан розрахунків платника податків з бюджетом, суб'єкт господарювання отримує можливість обміркувати доцільність співпраці з таким партнером по бізнесу.
Тобто, за допомогою такого сервісу як «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» - сумлінні платники можуть мінімізувати ризики підприємства та оцінити діяльність свого бізнес-партнера.
Як можна подати декларацію про майновий стан і доходи?
Декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:
-особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;
- засобами електронного зв’язку за допомогою ключа електронного цифрового підпису.
Хочу в цьому році скористатись правом на податкову знижку за навчання дитини. Які документи, крім декларації, потрібно надати до податкової інспекції?
До декларації про доходи додаються ксерокопії наступних документів:
- відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
- договір з навчальним закладом;
- довідку про отриману у звітному році заробітну плату;
- документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення);
- реквізити банківського рахунку, на який повертаються кошти.
Як оподатковується спадщина, отримана громадянином іноземної держави?
При отриманні будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, незалежно від їх ступеня споріднення зі спадкодавцем, такий дохід оподатковується за ставкою 18% та військовим збором 1,5 %.
Оскільки згідно з п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину, то нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину лише за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об'єкта спадщини.25.04.2018 11:41

В Новоселицькій ОДПІ провели сеанс "гарячої лінії"  |  Повідомлення податкової інспекції
Днями в.о. начальника Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області Анжелою Василівною Паскар проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Я маю право знати все про податки»
Пропонуємо до уваги відповіді на деякі запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.
Питання 1. Доброго дня, в минулому році отримала спадщину (квартиру) від бабусі. Чи необхідно подавати декларацію та сплачувати податки?
Відповідь. Доброго дня, з 1 січня 2017 року звільняється від обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вартість спадщини/дарунків, отриманих від спадкодавця/дарувальника членами його сім’ї другого ступеня споріднення. До їх числа відносяться: рідний брат, сестра, бабуся, дід та онуки.
Отже, якщо у 2017 році було отримано спадщину від бабусі і у платника не має інших доходів, які необхідно задекларувати, то такий платник податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) до контролюючого органу не подає.
Питання 2. Чи передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи ?
Відповідь. Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п. 5 підр. 1 Розділу ХХ ПКУ, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп.169.1.1 п.169.1 ст.169 розділу IV ПКУ для відповідного року.
Питання 3. Яка відповідальність передбачена за несвоєчасну сплату податків за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи?
Відповідь. Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2018 року. За несплату суми грошового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи у строк до 1 серпня року, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу (ця норма передбачена з п. 126.1 ст. 126 ПКУ).
Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, згідно з п. 129.4 ст. 129 ПКУ на суми грошового зобов’язання, визначеного п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст 129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Питання 4. Скажіть, будь-ласка, якими сервісами надає можливість користуватися «Електронний кабінет платника податків» ?
Відповідь. «Електронний кабінет платника податків» надає можливість користуватися такими сервісами як: «Звітність», «Розрахунки з бюджетом», «Податковий календар», «Облікові дані», «Звірення розрахунків з бюджетом», «Книга обліку доходів і витрат».
Сервіс «Звітність» забезпечує користувачу можливість:
- створити пакет податкової звітності (декларації з додатками) або імпортувати таку звітність з бухгалтерських програм;
- самостійно перевірити створену звітність на наявність арифметичних помилок;
- вибрати орган ДФС, до якого має бути подана звітність;
- подати звітність в режимі реального часу з отриманням квитанції про її прийняття або неприйняття;
- переглянути подану звітність (незалежно від способу її подання) тощо.
Сервіс «Розрахунки з бюджетом» забезпечує користувачу доступ до інформації про стан його розрахунків із бюджетом. У зазначеному сервісі користувач, який перебуває на обліку в декількох ДПІ (за основним і неосновним місцями обліку), може вибрати ту ДПІ, яка його цікавить, зазначити бюджет, платіж і переглянути інформацію щодо розрахунків із вибраного платежу.
Сервіс «Податковий календар» нагадує користувачу про терміни подання звітності та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).
Сервіс «Облікові дані платника» інформує користувача щодо його облікових даних за даними ДФС.
Сервіс «Звірення розрахунків з бюджетом» надає можливість платнику звірити розрахунки з бюджетом безпосередньо зі свого робочого місця, не витрачаючи час на відвідування органу ДФС.
Сервіс «Книга обліку доходів і витрат» забезпечує для фізичних осіб-підприємців (крім платників єдиного податку) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, можливість ведення Книг обліку доходів і витрат в електронному вигляді.24.04.2018 14:56

Відбулися урочисті заходи, присвячені відкриттю пам»ятної стели на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та 32 річниці з дня Чорнобильської трагедії |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Відбулися  урочисті заходи, присвячені відкриттю пам»ятної стели на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та 32 річниці з дня Чорнобильської трагедії Сьогодні, 24 квітня 2018 року, відбулися урочисті заходи, присвячені відкриттю пам»ятної стели на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та 32 річниці з дня Чорнобильської трагедії. На урочистих заходах були присутні голова обласної ради Іван Мунтян, голова обласної державної адміністрації Олександр Фіщук, голова обласної громадської організації «Чорнобильці Буковини» Олег Демченко, голова районної ради Віктор Чукля, голова районної державної адміністрації Віорел Ястремський та інші.


23.04.2018 16:39

Окремі питання пенсійного забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської трагедії  |  Повідомлення Пенсійного фонду
Не зважаючи на те, що від Чорнобильської катастрофи минуло 32 роки, відгуки цієї трагедії нагадують про себе і сьогодні. Поступово змінюється законодавство, що регулює питання пенсійного забезпечення постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Ще не так давно, 3 жовтня 2017 року, в рамках реалізації окремих положень реформування пенсійної системи Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", яким, зокрема, внесла зміни до ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
З урахуванням вказаних змін, починаючи з 1 жовтня 2017 року особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб – з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року. При зміні розміру мінімальної заробітної плати провадитиметься перерахунок таких пенсій виходячи з розміру цього показника, встановленого законом на 1 січня відповідного року.
Після внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 за №1210, органами Пенсійного фонду України з 01.10.2017 було здійснено відповідний перерахунок пенсій особам з числа зазначених вище військовослужбовців строкової служби, які станом на цю дату отримували пенсію по інвалідності. При цьому, пенсійною службою проведено додаткову роботу з перевірки матеріалів пенсійних справ з метою виявлення всіх наявних на обліку осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, для того, щоб реалізувати право кожного з них на підвищення рівня їх пенсійного забезпечення.
У разі, якщо такі особи отримували пенсії за нормами інших законів та виявили бажання перейти на пенсію за Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", пенсії з урахуванням норм статті 59 цього Закону обчислюватимуться з дати звернення з відповідною заявою та необхідними документами.
Кажучи про законодавчі зміни, які набули чинності в цьому році, варто згадати також те, що починаючи 1 січня цього року дружини (чоловіки), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника незалежно від причинного зв’язку смерті годувальника з Чорнобильською катастрофою. У зв'язку з внесенням відповідних змін до ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", спрощено умови набуття права на даний вид пенсії.
Наразі у Верховній Раді України перебуває ще ряд законопроектів, які стосуються постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та членів їх сімей, прийняття та реалізація яких дозволить в майбутньому покращити пенсійне забезпечення цієї категорії громадян.
Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області
23.04.2018 14:48

Просимо сприяти в поширенні інформації та допомозі потребуючій родині |  Різне
Я, Бирчак Богдан (тел.‎+38-050-837-23-99) та моя дружина Юлія (тел.‎+38-099-902-81-18) просимо всіх небайдужих надати допомогу для лікування нашої доньки Анастасії, 28.07.2010 року народження.
17 квітня 2018 року на МРТ у нашої дитини виявлено велику пухлину в стовбурових структурах головного мозку розміром 4,5х3,8х5,7 см.
18 квітня 2018 року в Інституті нейрохірургії ім.Ромоданова, дали висновок, що операція та біопсія вкрай ризиковані. Оперувати дитину вони відмовились і направили в Національний Інститут Раку, в якому нам рекомендовано для початку термінову хіміо- та променеву терапію.
Ми звернулись в ряд іноземних клінік та чекаємо від них висновків та пропозицій щодо операції, хіміо- та променевої терапії. Однак нас повідомили про те, що лікування надзвичайно дороговартісне.
Просимо Вас допомогти та будемо вдячні за будь-яку допомогу, як матеріальну, так і інформаційну (про хороші клініки, благодійні фонди, лікарів, позитивний та негативний досвід).
Допоможіть нашій дитині одужати!!!
Вона хоче жити, гратися з друзями, ходити до школи. Їй стає з кожним днем гірше, тому часу для збору коштів у нас зовсім не багато.
Платіжні реквізити:
Гривнева карта Приватбанку (отримувач мама дитини Бирчак Юлія Василівна): 4149499104670185
Карта Приватбанку (mastercard)в доларах США (отримувач мама дитини Бирчак Юлія Василівна – BYRCHAK IULIA): 5168757364260622
Карта Приватбанку (mastercard) в євро (отримувач мама дитини Бирчак Юлія Василівна – BYRCHAK IULIA): 5168757364260630.


17.04.2018 10:02

Про пільги пенсіонерам по сплаті земельного податку  |  Повідомлення податкової інспекції
Новоселицька ОДПІ інформує, що від сплати земельного податку звільняються, зокрема, пенсіонери (за віком).
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, в селищах – не більш як 0,15 га, в містах – не більш як 0,10 га;
- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;
- для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.
До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).
Якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.
Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.
Отже, фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв).
При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).
Зазначена норма передбачена п. 281.1, п. 281.2, п. 281.4 ст. 281 Податкового кодексу України.


Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області .17.04.2018 09:59

За три місяці 2018 року Центрами обслуговування Новоселицької ОДПІ надано 3870 адміністративних послуг |  Повідомлення податкової інспекції
Реалізовуючи державну політику у сфері адміністрування податків, Новоселицька ОДПІ, з поміж виконання інших завдань, забезпечують та організовують надання адміністративних послуг відповідно до Закону України “Про адміністративні послуги” та в межах своїх повноважень. Як і будь-який орган виконавчої влади, ДФС є суб’єктом надання адміністративної послуги, як результату здійснення його діяльності, спрямованої на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків фізичних або юридичних осіб у випадку звернення таких осіб із заявами, відповідно до підстав та порядку, визначеному Законом.
Надання адміністративних послуг Новоселицькою ОДПІ здійснюється в 3-х центрах обслуговування платників (далі - ЦОП), які функціонують у Герцаївському та Хотинському відділеннях Новоселицької ОДПІ.
Організацію роботи з обслуговування платників в ЦОП забезпечують 7 працівників ОДПІ.
Станом на 01.04.2018 року працівниками Новоселицької ОДПІ в центрах обслуговування платників надано 3870 адміністративних послуг.17.04.2018 09:57

За неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи фізичною особою доведеться відповідати |  Повідомлення податкової інспекції
Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х, із змінами та доповненнями, неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).
Згідно з п. 5 підр. 1 Розділу ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп.169.1.1 п.169.1 ст.169 р.IV ПКУ для відповідного року.17.04.2018 09:54

Не забудьте задекларувати іноземні доходи |  Повідомлення податкової інспекції
Деклараційна кампанія добігає до завершення. Проте, ще не всі жителі, які мали обов‘язково задекларувати свої минулорічні статки, подали декларацію. Тож Новоселицька ОДПІ вкотре наголошує на необхідності своєчасного виконання конституційного обов‘язку тими громадянами, які відповідно до вимог Податкового кодексу України, мають зобов‘язання подати таку декларацію про отримані у 2017 році доходи. Зокрема, до цієї категорії громадян відносяться ті, хто отримував доходи за кордоном. Такі доходи підлягають обов‘язковому відображенню в щорічній декларації.
При цьому у разі, якщо між Україною та країною, в якій знаходиться джерело виплати, існує міжнародний договір, згода на обов’язковість дотримання якого надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Для цього потрібно надати відповідні підтверджуючі документи щодо суми отриманого доходу та суми сплаченого податку. Вимоги щодо оформлення такого документу містяться у статті 13 Податкового кодексу України. При цьому сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України. У випадку відсутності в платника податку підтверджуючих документів, сума податку буде обраховуватися із загальної суми отриманих доходів.16.04.2018 16:58

Відбулося засідання XXVIII позачергової сесії районної ради VII скликання |  Діяльність органів місцевого самоврядування
Відбулося засідання XXVIII позачергової сесії районної ради  VII скликання Сьогодні, 16 квітня 2018 року, відбулося засідання XXVIII позачергової сесії районної ради VII скликання. Основні питання порядку денного позачергової сесії:
1. Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік.
2. Про внесення змін до Комплексної програми підвищення ефективності діяльності підрозділів Чернівецького прикордонного загону, які розташовані на території Герцаївського району на 2017-2020 роки.
Під час розгляду першого питання депутатами було вирішено виділити кошти з районного бюджету на фінансування доріг комунального значення району.
13.04.2018 15:54

Питання пенсійного забезпечення ветеранів розглянули на порядку денному пленуму обласної ради ветеранів |  Повідомлення Пенсійного фонду
Питання пенсійного забезпечення ветеранів розглянули на порядку денному пленуму обласної ради ветеранів Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів взяв участь у роботі пленуму Чернівецької обласної ради організації ветеранів Чернівецької області.