Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини

23.12.2020 12:43

Відділ «Герцаївське бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надає роз’яснення щодо покарання за незаконну вирубку й продаж ялинок? |  Повідомлення Герцаївського бюро правової допомоги
Із наближенням новорічно-різдвяних свят не зайве нагадати про збереження лісових красунь – ялинок. Адже щороку в цей час зростає їх самовільна незаконна вирубка.

Особу, яка самовільно зрубає ялинку, можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Так, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, – передбачають штраф: на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 020 гривень) і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2 550 до 5 100 гривень), відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Також передбачена кримінальна відповідальність за самовільну порубку хвойних дерев, це стаття 246 Кримінального кодексу України. Для притягнення порушника до кримінальної відповідальності визначальним буде розмір завданої шкоди. Так, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, – карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 25500 гривень) або арештом до шести місяців, або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі на той самий термін.

Досить часто продаж новорічних ялинок здійснюється з порушенням правил торгівлі та порядку провадження господарської діяльності. За Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме згідно частини 1 статті 159: торгівля в містах із рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях карається штрафом від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 гривні) із конфіскацією предметів торгівлі або без такої, на посадових осіб – від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 119 гривень).

Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої (від 17 до 119 гривень).

За провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), передбачено накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 гривень) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Варто пам’ятати, що підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до відділу «Герцаївське бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке розташоване за адресою: вул. Центральна, 14-А, м. Герца, телефон: (03740) 2-10-46.

Більше інформації за номером 0 800 213103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).23.12.2020 12:38

ДПС Буковини: приватні підприємці-«єдинники» І групи звільнені від сплати єдиного податку та ЄСВ на півроку |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, Законом №1072, який набрав чинності 10 грудня 2020 року, підприємців, що перебувають на І групі платників ЄП, звільнили від сплати єдиного податку за грудень 2020 – травень 2021 рр. За ці ж місяці такі підприємці не сплачуватимуть за себе ЄСВ, а страховий стаж для пенсії в них зберігатиметься.
Відтак, у податковому відомстві деталізують - платники ЄП І групи звільнені від сплати єдиного податку за період з грудня 2020 року по травень 2021 року (включно). При цьому ставки єдиного податку для І групи платників ЄП, встановлені у порядку, визначеному пунктом 293.2 ПКУ, за такі періоди не застосовуються.
"52-9. Тимчасово платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень — травень 2021 року, крім випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV цього Кодексу умов застосування першої групи платників єдиного податку. При цьому ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку, встановлені у порядку, визначеному пунктом 293.2 статті 293 цього Кодексу, за такі періоди не застосовуються".
Приватним підприємцям не потрібно подавати заяви – звільнення застосовується автоматично до всіх підприємців платників ЄП І групи (незалежно від того чи здійснює підприємець діяльність у цей період чи ні).
Проте є виключення, у разі порушення умов застосування І групи платників ЄП звільнення не застосовується. Отже, якщо у період дії пільги платник ЄП порушить умови перебування на І групі - перевищить річний обсяг доходу (у 2020 році він становить 1 млн. грн., а у 2021 році він буде 1 млн. 2 тис. грн., тощо, він буде зобов’язаний сплатити єдиний податок за увесь період дії пільги.
Якщо ж ФОП І групи вже заплатив ЄП (за грудень 2020 року), то така сума може бути повернута платнику податків за його заявою, або бути автоматично (без заяви) врахована в рахунок сплати ЄП за наступні періоди (наприклад, за червень 2021 року).
Щодо звільнення від сплати ЄСВ - платники єдиного податку І групи звільняються від сплати ЄВ «за себе» за період з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021 (шість календарних місяців).
"Тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої групи платників єдиного податку, в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе.
Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за зазначені в абзаці першому цього підпункту періоди в розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом".
Таким чином такі особи за IV квартал 2020 року сплачують ЄВ лише у розмірі 2200 гривень (5000 грн * 22% * 2 місяці). За I квартал 2021 відповідно ЄВ сплачувати не потрібно буде, а за II квартал 2021 – лише за один місяць 1320 гривень (6000 грн * 22%).
Платникам слід знати, не зважаючи на відсутність сплаченого внеску такі періоди включаються до страхового стажу для розрахунку пенсій та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.
Для того що б скористатись даним звільненням не потрібно подавати ніяких заяв, однак варто не забути вказати про нього у річному звіті з ЄВ. 
Також, у податковому відомстві звертають увагу платників, уразі якщо ФОП вирішив скористатися пільгою і не платити ЄСВ, то в річному Звіті з ЄСВ за 2020 та 2021 він не відображає суми ЄСВ за зазначені вище півроку як нараховані до сплати; якщо ж ФОП не бажає користуватися цією пільгою, то він і сплачуватиме ЄСВ у звичайній сумі та у звичайні строки, і у річній звітності відобразить такі суми ЄСВ до сплати. 

23.12.2020 12:37

Податкові перевірки: «ризикові» платники заплатили в бюджет майже 27 мільйонів податків та штрафних санкцій |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
За інформацією управління аудиту Головного управління ДПС у Чернівецькій області впродовж січня - листопада 2020 року проведено 335 документальних перевірок юридичних осіб, серед яких 19 планових, 48 позапланових та 268 фактичних перевірок.
Законодавчі обмеження на проведення перевірок призвели до значного зменшення їх кількості. Загалом перевірками було охоплено менше 2 відсотків усіх платників, що перебувають на обліку в регіоні, а плановими лише 0,1 відсоток.(На обліку 17636 платків- юридичних осіб)
За словами податківців усі перевірки проводилися з дотриманням вимог «карантинних законів».
Перевірками донараховано майже 13,9 млн. грн. узгоджених сум податкових зобов’язань та 0,5 млн. грн. пені за порушення норм валютного законодавства.
Також, за вказаний період за результатами проведених перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 15,5 млн. грн. та зменшено суму від'ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом з ПДВ на 5,6 млн. грн. та суму ПДВ заявлену до відшкодування з бюджету зменшено на 2,7 млн. грн.
Із донарахованих сум за актами перевірок поточного року та минулих років впродовж січня-листопада 2020 року надійшло до бюджету майже 27,7 млн. грн. несплачених податкових зобов‘язань.


16.12.2020 11:06

Лише 18 днів буковинці матимуть право на отримання податкової знижки за 2019 рік |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, для отримання податкової знижки за результатами 2019 року необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року.
Щоб отримати податкову знижку громадянам необхідно подати декларацію до податкових органів за місцем своєї реєстрації в один із наведених способів: особисто або уповноваженою на це особою; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
Нагадаємо, право на податкову знижку надається фізичним особам-резидентам України, які отримують заробітну плату, з якої сплачується податок на доходи фізичних осіб. Так до витрат, частина яких може бути компенсована з бюджету належать:
частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом (п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України);
- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 % суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік (п.п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення у розмірах, визначених п.п. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 ПКУ;
сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
сума витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита (п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
cума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива (п.п. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
сума витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним (п.п. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником ПДФО, який має статус внутрішньо переміщеної особи за умов, визначених у п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ тощо.
Наголошуємо! Декларацію можливо подати в електронній формі у режимі онлайн через Електронний кабінет платника: https://cabinet.tax.gov.ua.
Для платників підготовлений тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати річну податкову декларацію через «Електронний кабінет», який можна переглянути за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html
Актуально:
Податківці звертають увагу, у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не використає своє право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Статистика:
На Буковині вже 2 тис. осіб скористались правом на податкову знижку. Такими громадянами за підсумками 2019 року задекларовано до повернення понад 5,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Наразі буковинцям вже повернуто з бюджету 5,3 млн гривень ПДФО.
16.12.2020 11:03

Буковина: надходження зі сплати ПДВ зросли майже на 163 мільйони гривень |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Впродовж одинадцяти місяців 2020 року до державного бюджету платники області перерахували понад 885,4 млн. грн. Вказана сума перевищує надходження аналогічного періоду 2019 року на 162,8 млн. грн. або на 22,5 відсотків – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
Податківці відзначають, що податок на додану вартість складає 43 відсотки надходжень до державного бюджету.
Зокрема, лише у листопаді цього року платники області сплатили понад 129,8 млн грн. Таким чином індикативне завдання виконано на 184,3 відсотки, або додатково забезпечено майже 59,4 млн грн.
Щодо відшкодування, то від початку року підприємства області (виробники та експортери продукції) задекларували 182,9 млн. грн. бюджетного відшкодування податку на додану вартість. На початок грудня 2020 року без порушення термінів відшкодовано з бюджету  понад 177,1 млн. грн. податку на додану вартість.
«Спрощена електронна процедура відшкодування ПДВ сприяє стимулюванню інвестиційного клімату, зростанню економіки та створенню рівних конкурентних умов, а також є одним із способів поповнення оборотних активів. Але разом з тим, збільшилася і кількість «ризикових» - податківці від початку року упередили неправомірного відшкодування у 39 платників на суму 4,8 млн. грн. (торік 3,7 млн. грн.)» – наголошує головний податківець області Віталій Шпак.


14.12.2020 14:57

Лише 18 днів буковинці матимуть право на отримання податкової знижки за 2019 рік |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, для отримання податкової знижки за результатами 2019 року необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року.
Щоб отримати податкову знижку громадянам необхідно подати декларацію до податкових органів за місцем своєї реєстрації в один із наведених способів: особисто або уповноваженою на це особою; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
Нагадаємо, право на податкову знижку надається фізичним особам-резидентам України, які отримують заробітну плату, з якої сплачується податок на доходи фізичних осіб. Так до витрат, частина яких може бути компенсована з бюджету належать:
частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом (п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України);
- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 % суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік (п.п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення у розмірах, визначених п.п. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 ПКУ;
сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік (п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
сума витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита (п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
cума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива (п.п. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
сума витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним (п.п. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником ПДФО, який має статус внутрішньо переміщеної особи за умов, визначених у п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ тощо.
Наголошуємо! Декларацію можливо подати в електронній формі у режимі онлайн через Електронний кабінет платника: https://cabinet.tax.gov.ua.
Для платників підготовлений тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати річну податкову декларацію через «Електронний кабінет», який можна переглянути за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html
Актуально:
Податківці звертають увагу, у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не використає своє право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Статистика:
На Буковині вже 2 тис. осіб скористались правом на податкову знижку. Такими громадянами за підсумками 2019 року задекларовано до повернення понад 5,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Наразі буковинцям вже повернуто з бюджету 5,3 млн гривень ПДФО.
14.12.2020 14:54

Буковина: надходження зі сплати ПДВ зросли майже на 163 мільйони гривень |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Впродовж одинадцяти місяців 2020 року до державного бюджету платники області перерахували понад 885,4 млн. грн. Вказана сума перевищує надходження аналогічного періоду 2019 року на 162,8 млн. грн. або на 22,5 відсотків – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
Податківці відзначають, що податок на додану вартість складає 43 відсотки надходжень до державного бюджету.
Зокрема, лише у листопаді цього року платники області сплатили понад 129,8 млн грн. Таким чином індикативне завдання виконано на 184,3 відсотки, або додатково забезпечено майже 59,4 млн грн.
Щодо відшкодування, то від початку року підприємства області (виробники та експортери продукції) задекларували 182,9 млн. грн. бюджетного відшкодування податку на додану вартість. На початок грудня 2020 року без порушення термінів відшкодовано з бюджету  понад 177,1 млн. грн. податку на додану вартість.
«Спрощена електронна процедура відшкодування ПДВ сприяє стимулюванню інвестиційного клімату, зростанню економіки та створенню рівних конкурентних умов, а також є одним із способів поповнення оборотних активів. Але разом з тим, збільшилася і кількість «ризикових» - податківці від початку року упередили неправомірного відшкодування у 39 платників на суму 4,8 млн. грн. (торік 3,7 млн. грн.)» – наголошує головний податківець області Віталій Шпак.


11.12.2020 14:48

Обов’язкове застосування РРО для «неризикових" підприємців - платників єдиного податку перенесено на 2022 рік |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
9 грудня у "Голосі України" №228 опубліковано важливий Закон від 01.12.2020 р. №1017-ІХ для підтримки бізнесу під час карантину «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» - повідомляє перший заступник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.
Закон набирає чинності 10 грудня 2020 року (з дня, наступного за днем його опублікуванням).
Найважливіші зміни - з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року не потрібно застосувати РРО (ПРРО) фізичним особам -підприємцям, платникам єдиного податку II-IV групи, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2021 році – ймовірно буде 1 320 000 грн), незалежно від обраного виду діяльності.
Але є винятки. Перше- це види діяльності у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування, для яких РРО вже є обов'язковим зараз у 2020 році: реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення.
 Ще з 1 січня 2021 року застосування РРО стане обов'язковим: при наданні платних послуг у сфері охорони здоров'я та при реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Раніше цей перелік ризикових видів діяльності був значно ширший, але Законом з нього виключили інтернет-торгівлю, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичні агентства та операторів, готелів, реалізацію текстилю та продаж автозапчастин. Тепер ці види діяльності не зобов'язують використовувати РРО з 1 січня 2021, якщо обсяг доходу протягом року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати.
Разом з тим, у разі перевищення ліміту доходу застосування РРО або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим і починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку. При отриманні доходу до 220 МЗП у 2021 році РРО таким ФОПам буде не потрібен.
Наступне - цим Законом визначено нові ліміти для ФОП-єдинників виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року: I група - 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 1 млн грн; II група - 834 розміри мінімальної заробітної плати замість 5 млн. грн; III група - 1167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 7 млн грн.;
Також даним Законом виключено норми щодо застосування механізму кешбеку та скасовано штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО);
Подовжено до 1 січня 2022 року застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб'єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО/ПРРО під час проведення розрахункових операцій;
Передбачено незастосування РРО (ПРРО) під час надання дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Детальніше за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1017-20#Text
11.12.2020 14:45

Категорії підприємців, які будуть звільнені від сплати ЄСВ з 1 січня 2021 року |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що з 1 січня 2021 року звільняються від сплати єдиного внеску за себе:
особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізичною особою-підприємцем, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;
особи, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичних осіб-підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464-VI. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Фізичні особи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність не сплачують  єдиний внесок за себе, у разі якщо вони отримують: пенсію за віком; за вислугу років; є особами з інвалідністю; досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України № 2464-VI «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Нагадаємо, зазначені зміни внесено Законом № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників».
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»


10.12.2020 12:58

Про виторги, проведені через РРО при продажу пального, можна дізнатись на офіційному веб-порталі ДПС |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що Постановою Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 № 73 «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році» (далі - Постанова № 73) затверджено порядок розрахунку частки акцизного податку.
Державна податкова служба, на виконання вимог Постанови № 73, двічі на рік здійснює відбір інформації з урахуванням даних РРО про обсяг роздрібного продажу пального (за півріччя) у розрізі КОАТУУ та літрах.
З метою надання можливості органам місцевого самоврядування самостійно аналізувати інформацію про виторги, проведені через РРО при продажу пального, у розрізі адміністративно-територіального поділу, на Веб-порталі ДПС України у розділі «Діяльність» створено нову рубрику «Інформація щодо обсягу проданих через РРО підакцизних товарів у розрізі КОАТУУ» (https://www.tax.gov.ua./diyalnist-/informatsiya-schodo-obsyagu-/ ).
Наразі у новій рубриці розміщено: «Інформація щодо обсягу проданого пального у розрізі КОАТУУ за І півріччя 2020 року»;«Інформація щодо обсягу проданого пального у розрізі КОАТУУ за III квартал 2020 року».
Державна податкова служба і в подальшому планує поквартально розміщати інформацію щодо обсягу проданого через РРО пального у розрізі КОАТУУ.
Крім того, інформаційні повідомлення щодо створення нової рубрики розміщено на сторінках соціальних мереж та телеграм каналі ДПС.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Підписатись на телеграм-канал ДПС https://t.me/tax_gov_ua


10.12.2020 12:56

Єдиний податок: малий та середній бізнес Буковини забезпечив до територіальних бюджетів понад 458,8 млн грн. |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Та відзначають, за 11 місяців 2020 року суб'єкти господарювання, що здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування сплатили до бюджету на 2,9 млн. грн. більше ніж торік.
Внесок приватних підприємців – єдинників області до територіальних скарбничок - 368,7 млн. грн. Дана категорія платників є головними у сплаті єдиного податку. Надходження до казни від юридичних осіб перевищив 54,8 млн. грн. Сільськогосподарські виробники області забезпечили сплату податку у розмірі - 35,2 млн. грн.
У розрізі районів, юридичні та фізичні особи – платники єдиного податку сплатили: Вижницький - 18,2 млн. грн., Герцаївський – 6,7 млн.грн., Глибоцький - 26,2 млн. грн., Заставнівський – 20,4 млн. грн., Кельменецький – 16,6 млн. грн., Кіцманський – 31,1 млн. грн., Новоселицький – 27,8 млн. грн., Путильський – 6 млн грн., Сокирянський – 11,3 млн. грн., Сторожинецький – 27,8 млн. грн., Хотинський – 29,5 млн. грн., м. Чернівці - 232,3 млн.грн., м. Новодністровськ – 6,5 млн. грн.


07.12.2020 12:10

ДПС Буковини роз'яснює: доходи у вигляді подарунка, вартість яких нижча 1180,75 гривень, не оподатковуються |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, доходи у вигляді подарунка отриманого працівниками від роботодавця, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах, передбачених IV розділом. ст. 174 п.174.6 Податкового Кодексу України (далі ПКУ).
Однак платникам слід знати, згідно з пп. 165.1.39 п.165.1 ст. 165 ПКУ передбачено, що до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. Нагадуємо, що розмір мінімальної зарплати станом на 1 січня 2020 року становив 4723,00 грн., відповідно, подарунки, вартість яких нижча 1180,75 грн. не оподатковується. Проте такі доходи у податковому розрахунку за ф. №1ДФ відображаються під ознакою «160».
У податковому відомстві звертають увагу, якщо вартість подарунків перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відс. і відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «126». Окрім того, подарунки, вартість яких перевищуватиме 1180,75 грн. оподатковуватиметься і військовим збором – 1,5%.
Також слід пам’ятати про те, що сплатити податок до бюджету за такий дохід, потрібно протягом трьох банківських днів, що настають за днем такого нарахування (надання) (пп. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).
07.12.2020 12:08

На обороноздатність країни платники Буковини спрямували 206,7 млн. грн. |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У січні – листопаді 2020 року платники податків Чернівецької області сплатили до державного бюджету 206,7 млн. грн. військового збору. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, цей показник зріс на 9,7 млн грн. Зокрема, у листопаді внесок буковинців в обороноздатність країни склав майже 23,7 мільйонів гривень – повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.
В цілому, від початку запровадження військового податку (з 3 серпня 2014 року) буковинці сплатили на реформування Збройних Сил України 991,3 млн. грн.  – наголошує очільник. Та деталізує: у 2014 році - 29,6 млн. грн., у 2015 році ця сума складала 88,3 млн. грн., у 2016 році - 106,2 млн. грн., у 2017 році – 148,6 млн. грн., у 2018 році – 189,2 млн. грн., 2019 рік - 222,7 млн. грн., січень - листопад 2020 рік – 206,7 млн. грн.
У податковій службі нагадують, що військовий збір утримується за ставкою 1,5% з суми доходу, що є об’єктом оподаткування відповідно до ст. 163 Податкового кодексу України нарахованого (виплаченого, наданого) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду, без будь-яких вирахувань.
Зокрема, військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Платниками збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, фізичні особи-резиденти, які отримують іноземні доходи, а також податкові агенти. 


02.12.2020 11:38

З нагоди відзначення 10 грудня Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги, приуроченого до Дня прав людини, в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, відділ «Герцаївське бюро правової допомоги» інформує жителів Герцаївського району про безоплатну правову допомогу. |  Повідомлення Герцаївського бюро правової допомоги
Що таке безоплатна правова допомога?
Це правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, які не заборонені законом. Безоплатна правова допомога може бути первинною або вторинною.

Безоплатна первинна правова допомога (далі - БППД) – полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

БППД включає такі види правових послуг:
надання правової інформації;
надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Отримати безоплатну первинну правову допомогу можуть громадяни України та іноземні громадяни, особи без громадянства, біженці, чи особи, які потребують додаткового захисту, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна вторинна правова допомога (далі - БВПД) – полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг:
захист від обвинувачення;
здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
складання документів процесуального характеру.

Право на БВПД мають такі категорії осіб:
особи, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів (4014 грн) для непрацездатних осіб;
діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;
внутрішньо переміщені особи та громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;
особи, до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт;
особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;
особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;
ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту;
особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;
особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Також існують підстави для відмови в наданні безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема:
особа не належить до жодної з категорій осіб, які можуть претендувати на надання БВПД;
надання неправдивих відомостей про себе або фальшивих документів, з метою віднесення до однієї із категорій осіб, які мають право на БВПД;
вимоги особи про захист або відновлення її прав є неправомірними;
особі раніше надавалася БВПД з одного і того ж питання;
особа використала всі національні засоби правового захисту у справі, з якої звертається за наданням БВПД. 

Отримати правову допомогу можна, особисто звернувшись до найближчого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги. Контакти центрів та бюро ви можете знайти за адресою www.legalaid.gov.ua

Також працює довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid», wiki.legalaid.gov.ua
«WikiLegalAid» - це довідковo-інформаційна платформа правових консультацій, яка дає можливість знайти відповіді на найактуальніші правові питання.

Додатково для надання правових консультацій цілодобово функціонує  контакт-центр системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Для отримання первинної або вторинної правової допомоги, Ви можете звернутися до «Герцаївського бюро правової допомоги» за адресою: вул. Центральна 14А м. Герца або зателефонувавши за номером: (03740) 2-10-46.30.11.2020 12:46

Буковинцям, які бажають скористатись податковою знижкою – необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Про це нагадують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Про своє право на нарахування податкової знижки та її підстави із зазначенням конкретних сум платник зазначає у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня (включно) поточного року за попередній, оскільки таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).
У формі декларації передбачено окремий додаток Ф3, в якому здійснюється розрахунок суми податку, на яку зменшується податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв'язку із використанням права на податкову знижку.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами.
Щодо документів, то це можуть бути: квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Окремо, варто виділити витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, зокрема:
частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 Податкового кодексу;
суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, у розмірі, що не перевищує 4% суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;
суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;
суму витрат на сплату страхових платежів та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують суму, визначену в абзаці першому п.п. 169.4.1 ст. 169 ПКУ;
суму витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;
суму витрат платника податку на оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи. Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.
Зазначена норма передбачена ст. 166 Податкового кодексу України.
Наголошуємо! Декларацію можливо подати в електронній формі у режимі онлайн через Електронний кабінет платника: https://cabinet.tax.gov.ua.
Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно отримати особистий електронний цифровий підпис, який можна замовити підрозділі Кваліфікованого надавача ЕДП Інформаційно-довідкового департаменту ДПС при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Наразі в карантинних умовах пункт працює за попереднім записом. Телефон для запису: (0372)51-43-79. Адреса:  м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, буд. 200а, 1-й пов.,  каб. 110.
Для платників підготовлений тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати річну податкову декларацію через «Електронний кабінет», який можна переглянути за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html

Tеми