Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Герцаївський район

Новини

09.12.2019 14:57

Інформаційні брошури та пам’ятки підготовлено для платників фахівцями податкової служби Буковини |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Впродовж листопада 2019 року фахівцями сектору комунікацій Головного управління ДПС у Чернівецькій області аналізувалась найбільш запитувана інформація від платників податків.
Відтак, на актуальні запитання податківці відповіли в інформаційних пам’ятках та брошурах:
«Перехід на міжнародний стандарт IBAN завершено – сплачуйте податкові платежі на нові бюджетні рахунки»;
«Буковинські податківці закликають громадськість інформувати про незаконний та тіньовий обіг підакцизної продукції»;
«Запитання – відповіді щодо погашення заборгованості з майнових податків та єдиного соціального внеску»;
«Актуальні запитання – відповіді щодо ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами»;
«Відповідальність за порушення у сфері застосування РРО»;
«Актуальні запитання – відповіді (що вважається податковим боргом)»;
«Податковий борг можна розстрочити»;
«Актуальні запитання – відповіді (щодо оподаткування ПДФО доходів громадян)».
З електронною версією пам’яток та брошур можна ознайомитись на офіційному веб-порталі «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області» у рубриці «Брошури та листівки» за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/09.12.2019 14:56

До державного бюджету сплачено понад 5 мільйонів гривень акцизного податку за постачання енергоносіїв |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що впродовж січня-листопада 2019 року забезпечено надходження 5,1 млн. грн. акцизного податку до загального фонду Державного бюджету, що склало перевиконання індикативного показника на понад 2 млн.грн.
Зокрема, 2,9 млн. грн. надійшло від оптового постачання електроенергії, 0,1 млн. грн. з реалізації пального, 1,9 млн. грн. надійшло від переобладнання транспортних засобів, 0,2 млн. грн. – від виробленого пива.
В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження акцизного податку зросли на 1,2 млн.грн. Це відбулось за рахунок сплати акцизного податку з переобладнання транспортних засобів та за рахунок акцизного податку з реалізації пального.
У податковій службі Буковини нагадують, що Законом № 2628 внесено зміни до Закону № 481/95-ВР, відповідно до яких з 01.07.2019 р. запроваджено ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним. Так, з урахуванням зазначених змін, відповідно до ст. 15 Закону №481 оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності тільки за наявності ліцензії.


09.12.2019 14:54

Шановні представники громадськості! Розпочато процедуру формування складу Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
На виконання вимог пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 року № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” (далі – Постанова № 996), установчі збори за участю інститутів громадянського суспільства для утворення Громадської ради при ДПС у Чернівецькій області, орієнтовно відбудуться 04 лютого 2020 року.
Документи на паперових носіях необхідно надсилати засобами поштового зв’язку або подавати через скриньку для кореспонденції ГУ ДПС у Чернівецькій області до 20.01.2020  (включно) за адресою: вул. Героїв Майдану 200А, м. Чернівці, 585013, Головне управління ДПС у Чернівецькій області, Ініціативній групі з формування складу Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області, та їх електронні копії (скановані у форматі PDF) необхідно надсилати на електронну адресу: bukdpa@ukr.net
Відповідальна особи за прийом документів: Марія Коцим’юк, завідувач сектору комунікацій (0372)54-55-76, bukdpa@ukr.net  
Текст повідомлення про спосіб формування складу Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області та її кількісний склад, а також зразки заяв та додатків :
Pov_domlennya_pro_spos_b_formuv.doc (Завантажити)
Vimogi_do_nstitut_v_gromadyanskogo_susp_lstva_ta_kandidat_v.docx (Завантажити)
Perel_k_dokument_v.docx (Завантажити)
Zrazki_dokument_v_yak_neobh_dno_podati_GU_DPS.doc (Завантажити)


09.12.2019 14:53

Ініціативна група з формування Громадської ради провела засідання |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
04 грудня 2019 року проведено перше засідання Ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
Під час засідання ознайомлено членів Ініціативної групи з Положенням про Ініціативну групу, обрано голову Ініціативної групи, секретаря Ініціативної групи та визначено дату і місце проведення установчих зборів, організаційні питання, пов’язані з форматом їх проведення для формування Громадської ради.
Також, обговорено зміст повідомлення інститутів громадянського суспільства про проведення установчих зборів (дата, час, інформаційне наповнення та ін.); формат заяви від інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС) на участь в установчих зборах; формат додатків до заяви ІГС; порядку прийняття документів від ІГС; порядку денного другого засідання Ініціативної групи.
Учасники засідання ознайомилися з порядком прийняття документів від інститутів громадянського суспільства для участі в установчих зборах, а також домовилися про проведення другого засідання Ініціативної групи у січні 2020 року.  
Відкритим голосуванням головою ініціативної групи обрано Марію Тимінську – голову ГО роботодавців Кельменецького району.
Також під час засідання визначено ,що з метою участі в установчих зборах представникам інститутів громадянського суспільства необхідно  підготувати та надати на адресу ініціативної групи оформлену належним чином заяву та інші необхідні документи не пізніше 20 січня 2020 року.
Інформація щодо підготовки документів та їх зразки:
https://cv.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/gromadska-rada/initsiativna-grupa/informatsiya-schodo-pidgotovki-dokumentiv-ta-ih-zrazki-/74048.html


05.12.2019 10:26

Запрошуємо буковинців перевірити власні реєстраційні дані – у разі змін оновити «довідку про код»  |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС Буковини наголошують, відповідно до вимог ст. 70 Податкового кодексу України (пп.70.2 та 70.7) громадяни у разі зміни місця проживання зобов’язані протягом місяця подати до державної податкової інспекції заяву форми 5-ДР для внесення відповідних актуальних даних  в Державний реєстр фізичних осіб - платників податків.
Відтак, завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб податкові повідомлення  рішення про нараховану суму земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортного податку обов’язково надійдуть у визначений законом термін до адресата.
Натомість громадянин може не отримати повідомлення від органу ДПС про нараховані суми податкових платежів, а відтак своєчасно виконати свій обов’язок зі сплати зазначених податків.
Щоб не потрапити у перелік податкових боржників кожному громадянину, котрий змінював свої реєстраційні дані, зокрема  прізвище, ім’я, по батькові або місце проживання (реєстрації) після того, як востаннє звертався до податкової служби щодо присвоєння відповідного реєстраційного номера облікової картки платника податків, варто невідкладно подати заяву за формою 5-ДР  за місцем нової реєстрації (проживання).
Зі зразками заяв, в тому числі з зразком Заяви форми 5-ДР можна ознайомитись на офіційному порталі територіальних органів ДПС у Чернівецькій області в розділі «Адміністративні послуги» за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/administrativni-poslugi-golov-upr-dfs.
05.12.2019 10:24

ДПС Буковини: у листопаді буковинці сплатили більше як пів мільярда гривень податків |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
За інформацією в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Бориса Акіменка в листопаді 2019 року платниками області до Зведеного бюджету України сплачено 503,8 млн. грн. - це на 56,6 млн. грн., або 12,2 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року.
Усього за 11 місяців 2019 року надійшло майже 4,7 млрд. грн. податкових платежів. Індикативний показник ДПС України перевиконано - 104,0 відсотків, або (+181,3 млн. грн.). Із загальної суми надходжень 37,5 відсотків спрямовано до державного бюджету і 62,5 відсотки до місцевих бюджетів
За обсягами надходжень, основними джерелами поповнення державної казни у січні – листопаді 2019 року були: податок на додану вартість, якого сплачено 722,6 млн. грн. (+14,1 млн. грн.), податок на доходи фізичних осіб – 632,7 млн.грн. (+19,9 млн. грн.), податок на прибуток – 180,9 млн. грн. (+9,8 млн. грн.), та військовий збір – 197,0 млн. грн. (+10,0 млн. грн.).
Дохідну частину місцевих бюджетів з початку року поповнено на 2857,0 млн. грн. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року склав 18,9 відсотків, що в сумарному вигляді майже 454,3 млн. грн..
Традиційно значна питома вага надходжень місцевого бюджету припадає на податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 1829,7 млн. грн. У порівнянні з минулим роком ця сума зросла на 308,7 млн. грн.
Суттєві надходження до бюджетів територіальних громад забезпечили продавці підакцизних товарів - 107,3 млн. грн акцизного податку з роздрібного продажу.
«Крім того, динаміка надходжень і інших податків до місцевих бюджетів порівняно з минулим роком позитивна. Загалом, цього року сплачено 323,7 млн. грн. (+52,5 млн. грн.) плати за землю; понад 455,9 млн. грн. (+87,4 млн. грн.) єдиного податку » - наголошує очільник податкової служби Борис Акіменко.
(інфографіка)


05.12.2019 10:13

Здаєш житло у найм – сплати податок  |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області
Фахівці Новоселицького управління ГУ ДПС у Чернівецькій області володіють інформацією про громадян, які здають власне житло та іншу нерухомість в оренду, одержують за це певну суму доходів, але при цьому не сплачують податки. Інформаційна база збирається та аналізується з оголошень місцевих ЗМІ, інтернет – видань та інших джерел.
У відомстві нагадують, що якщо орендар (квартирант) та орендодавець (той, хто здає житло) є фізичними особами (не підприємцями), то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є особа, яка надає житло у найм та отримує доходи.
Кожен орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені для квартального звітного періоду. А саме, впродовж 40 календарних днів, після останнього дня звітного кварталу.
Усі отримані доходи від здавання в оренду нерухомості оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.
При нарахуванні доходу, фізичній особі необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди (пп. 170.1 Податкового кодексу України).
Слід зазначити, що мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.05.12.2019 10:07

Щодо подання звітності підприємцем при переході з єдиного податку на загальну систему  |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області
Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що підприємці, які зареєстровані протягом року або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну, мають подати декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід.
Вперше зареєстровані підприємці в декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємцем. Тобто підприємець, який протягом І, ІІ або ІІІ кварталів звітного року перейшов із спрощеної системи оподаткування на загальну або здійснив процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання та обрав загальну систему оподаткування, має подати декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу. Крім того, за результатами календарного року необхідно подати річну декларацію.
При цьому, якщо підприємець здійснив вищеописані дії у IV кварталі звітного року, то він має подати декларацію за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, яка прирівнюється до річної податкової декларації05.12.2019 10:06

Завдяки співпраці роботодавців та податкових органів області надійшло 190 мільйонів гривень сплаченого ЄСВ  |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області
Як повідомили у Новоселицькому управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області, за січень - листопад 2019 року роботодавці Новоселиччини та Герцаївщини сплатили 190 мільйонів 96 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Темпи росту сплати ЄСВ перевищують рівень надходжень минулого року на 20 відсотків, а це – 31660,6 тис. грн. гривень.
За словами начальника Новоселицького управління Яни Габовди, зростання надходжень з ЄСВ відбулося завдяки сумлінності платників області та якісному адмініструванню податків, сервісному обслуговуванню платників, а також проведенню цілеспрямованої роботи з роботодавцями щодо підвищення рівня оплати праці найманим працівникам, вжиттю заходів з детінізації доходів та легалізації зайнятості населення.
Адже, ухиляючись від офіційного укладання трудових відносин, виплачуючи заробітну плату «в конвертах», роботодавець фактично позбавляє працівника захисту своїх трудових прав. А це і право на основну та додаткову відпустки, і на оплату лікарняного, на отримання допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу та безліч інших.
А головне – через несплату єдиного соціального внеску і податків наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії за віком, через інвалідність та в інших випадках, передбачених законодавством, адже пенсію буде призначено тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.05.12.2019 10:05

Платники Новоселиччини та Герцаївщини зібрали місцевим громадам більше 192 мільйонів гривень податків.  |  Повідомлення Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області
За 11 місяців 2019 року надходження до бюджетів місцевих громад Новоселицького та Герцаївського районів надійшло всього 192187,3 тис. грн.. Платники податків перерахували до місцевих бюджетів на 22,7 відс. або 35573,8 тис. грн. податкових платежів більше ніж торік. Це складає 67 відс. від загальних надходжень зведеного бюджету.
Третину з них, а саме 145640,6 тис. грн. отримали органи місцевого самоврядування Новоселиччини, решту – 46546,7 тис.грн. – спрямовано до бюджетів громад Герцаївського району.
Для створення сприятливих умов розвитку бізнес - середовища податківці у співпраці з керівниками територіальних громад Новоселиччини та Герцаївщини продовжують активну роботу над вдосконаленням механізмів адміністрування та встановленням економічно обґрунтованих ставок місцевих податків і зборів.04.12.2019 14:09

В рамках реалізації національного правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Герцаївське бюро правової допомоги інформує, що відповідно до закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум в Україні з 1 грудня 2019 року зріс і становить 2102 гривень (раніше – 2007 грн). |  Повідомлення Герцаївського бюро правової допомоги
Збільшився прожитковий мінімум також для основних соціальних і демографічних груп населення:

для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум із 1 липня збільшився і становить 1779 грн. (1699 грн. раніше);
для дітей віком від 6 до 18 років збільшився і становить 2218 грн. (2118 грн. раніше);
для працездатних осіб збільшився і становить 2102 грн. (2007 грн. раніше);
для осіб, які втратили працездатність, – 1638 грн. (1564 грн. раніше).

Нагадаємо, що згідно із статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» право на адвоката за рахунок держави мають громадяни, середньомісячний дохід яких не перевищує 2-х розмірів прожиткового мінімуму. Тобто з 1 грудня 2019 року – 4204 грн. Окрім того, таке право мають особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує 2-х прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, а саме 3276 грн.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до відділу «Герцаївське бюро правової допомоги», яке розташоване за адресою: вул. Центральна, 14-А, м. Герца, телефон: (03740) 2-10-46.

Більше інформації за номером 0 800 213103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).
04.12.2019 10:39

З 1 січня 2020 року буде діяти нова декларація про майновий стан і доходи за новою формою |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що з 1 січня 2020 року платники податків подаватимуть декларацію про майновий стан і доходи за новою формою. Відповідні зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».
Нова форма податкової декларації від діючої відрізняється деякими особливостями, а саме:
доповнено рядок 8 декларації «категорія платника» новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;
розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;
cуми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до цивільно - правового характеру роботи фізособами - платниками єдиного податку четвертої групи, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, їх отримувач зобов'язаний включити до доходів у річній податкової декларації за звітний рік та самостійно сплатити з них податки та збори. Для реалізації зазначеної норми у формі податкової декларації передбачили окремий рядок 10.2 для відображення вищенаведених доходів;
Нагадуємо, що з 01.01.2019 сплата податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) з доходів, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), здійснюється відповідно до Кодексу та Бюджетного кодексу України за місцезнаходженням таких земельних ділянок (часток, паїв). У зв’язку з вищезазначеними змінами в новій формі декларації додатково виокремлено доходи «нарахований (виплачений, наданий) у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно - правового характеру» та  «дохід, отриманий від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси орендодавця». Для реалізації зазначеної норми у формі податкової декларації передбачили окремі рядки: «10.4.1» ‒ для відображення даних доходів; 
У той же час акцентуємо увагу, що податкові зобов’язання по військовому збору з доходів,  отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв) відповідно до вимог Кодексу визначаються в податковій декларації. При цьому сплата таких зобов’язань з військового збору здійснюється за податковою адресою. Для відображення податку (військового збору) з таких доходів - рядок «17».


04.12.2019 10:37

Особливості та переваги під час «Онлайн РРО – лікбез» |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Тема застосування РРО була головною для буковинських податківців впродовж минулого тижня, оскільки ними анонсовано проведення «Онлайн РРО – лікбез». Відтак, протягом тижня фахівці провели аналіз запитань від платників, надавали відповіді та спілкувалися з ними під час «гарячої лінії».
Ажіотажу під час проведення заходу не було, оскільки ЗМІ широко висвітлюють дану тематику, але разом з тим дана тема цікавила багатьох платників регіону . Цього разу  були більш ініціативні під час прямого спілкування, а не в соціальних мережі і це свідчить що платники хочуть отримати інформацію «з перших вуст».
Метою «Лікбезу» було пригадати, що Законами України від 20.09.2019 № 128-IX Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та від 20.09.2019 № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» передбачені нововведення щодо застосування РРО платниками єдиного податку.
За словами фахівців нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка. Використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року.
Також під час заходу податківці акцентували про те, що з жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності - фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які здійснюють: реалізацію товарів (надання послуг) через мережу інтернет;  реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння; роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;  діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена у п.11 ст.9 Закону про РРО; діяльність туристичних агентств, туристичних операторів; діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;  реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках); реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.
Ще роз’яснювали, що з 01 січня 2021 року застосування РРО стане обов’язковим для всіх фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку, крім І групи.
Серед важливого, звертали увагу, що на офіційному вебпорталі ДПС створено новий банер «Новітні РРО», в якому розміщена актуальна інформація щодо новацій у сфері застосування РРО, відповіді на питання, які найбільш цікавлять бізнес та громадськість, нормативно-правові акти, посилання на програмний інтерфейс (АРІ) через який здійснюється взаємодія програмного забезпечення новітніх моделей з інформаційною системою ДПС, тощо.


02.12.2019 15:42

Запитання від платника: |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Коли ЄСВ вважається сплаченим?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області звертають увагу платників на те, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. При цьому, платники, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку (ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
ЄСВ вважається сплаченим, зокрема:
у день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу ДПС – у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку платника на відповідні рахунки органу ДПС;
у день прийняття до виконання банком або іншою установою – членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі – при сплаті ЄСВ готівкою;
у день надходження коштів на відповідні рахунки органів ДПС, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів – у випадку сплати ЄСВ в іноземній валюті.


02.12.2019 15:40

При отриманні електронного цифрового підпису (ЕЦП) – необхідно подати до ДПС заяву про приєднання до договору |  Повідомлення Головного управління ДФС у Чернівецькій області
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що електронний документообіг здійснюється на підставі Договору про визнання електронних документів, який укладається шляхом приєднання платника до Договору на підставі заяви про приєднання, що надсилається платником до податкового органу в електронному вигляді.
Відтак, Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів за формою F/J1392001; повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису за формою F/J1391103 та заяву про припинення дії договору про визнання електронних документів за формою F/J1391401 платнику податків можна отримати на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр форм електронних документів/Реєстр форм електронних документів (перелік сервісних запитів) або за електронною адресою: https://tax.gov.ua/data/material/000/006/58768/Forms_servis.htm.
Також, Заява про приєднання до Договору та Повідомлення розміщені у розділі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету.
Форми зазначених заяв визначені «Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами», затвердженим наказом МФУ від 06.06.2017 р. №557.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.


Tеми