Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Тарашанська сільська рада

Новини

13.09.2010 16:40

„Кіно не помре, доки у кінотеатрах буде темно”. |  Культура

Приємно відзначити, що у районі діють 33 кіноустановки з аудиторією 6700 глядачів, працюють 22 людини, з яких 15 кіномеханіків.
За 8 місяців нинішнього року проведено 1113 кіносеансів, які відвідали 13885 глядачів, а від кінопоказу отримано 31687 гривень. 10269 дітей переглянули мультфільми.
До кожної видатної дати, свята добираємо тематичні фільми: до Різдва Христового — „Христос знову тут”, до Дня Соборності України — „Собор на крові”, Дня Захисника Вітчизни — „Солдати”, Дня виведення військ з Афганістану — „Прорив”, 8 Березня — „Сватання на Гончарівці”, Шевченківських днів — „Сон”, до Дня Перемоги — „Доля людини”, Дня захисту дітей — „Аліса в країні чудес”, Дня молоді і селища — документальний фільм „Про Глибоку”, Дня незалежності України — „Гетьманські клейноди”. Такі кінострічки демонструються безкоштовно.
Щосереди вихованці дитячого садка „Сонечко” переглядають мультфільми.
Під час проведення масових заходів (районних фестивалів, конкурсів, звітів) демонструються відеопокази про життя району. І тут добре слово хочу адресувати голові райдержадміністрації Миколі Загарюку, голові районної ради Григорію Ванзуряку, заступнику голови РДА Михайлу Божеску, начальнику відділу культури і туризму РДА Ользі Крючко, начальнику фінансового управління Стефанії Шородок за підтримку в роботі та фінансуванні.
Також хочу подякувати працівникам кіноустановок сіл Молодія, Чагор, Червона Діброва, Луковиця, Михайлівка, Кам’янка.
Свято — святом, та не можу обійти проблеми, котрі нас, звісно, турбують. Прикро, що через відсутність коштів гальмується у повному обсязі виконання вже згодженої програми, іноді змушені затримувати працівникам виплату зарплати. Скажімо, на утримання всього персоналу у цьому році необхідно 160 тисяч гривень, а виділено 75.
За останні два роки скорочено 19  осіб, кіномеханіки сіл працюють з нарахуванням заробітної плати у відсотковому відношенні до виконання плану платних послуг. Отримані кошти від кінопоказу спрямовуються на виплату заробітної плати та на її нарахування кіномеханікам.
Кращими співробітниками кіногалузі є головний бухгалтер Лідія Максимюк, старший інженер Дмитро Цибуляк, кіномеханіки Дмитро та Стефанія Косики, Іван Корсей, Василь Марфюк.
Водночас, як не привітати із професійним святом, згадати гарними словами вдячності наших ветеранів: Георгія Онуфрейчука, Ганну Заіц, Михайла Гандрабуру, Аристію Лупуляк, Іванну Карлійчук, Євгена Кабацького, Аркадія та Олену Кожокарів, Минодору Арманаш, Михайла та Марію Дудуц, Івана Сташеску. Адже саме вони впродовж десятків років утверджували й примножували здобутки нашого колективу.
  • Автор:Петро Дущак, директор Глибоцької райкіновідеомережі.