Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Тарашанська сільська рада

Новини

06.09.2010 15:27

Шановні читачі! |  Інформації

Протягом кількох десятків років наша газета видається українською та румунською мовами. І ми дійшли до тих днів, коли один і той же читач хоче отримати і українську, і румунську версію видання. Це стосується як багатьох румунів, так і багатьох українців, які  володіють розмовною мовою сусіда.
І ще одне. Ми друкуємо чимало роз’яс-нювальних матеріалів, які не підлягають перекладу, або, перекладаючи їх на румунську літературну мову, як не прикро, вони не стають у пригоді читачеві, оскільки він їх не зрозуміє. Наприклад, роз’яснення, пов’язані з  бухгалтерським обліком, тощо. А вони ж потрібні румуномовному підприємцю!
Цей проект заздалегідь обговорили.  З ним погодились всі три співзасновники газети: голова райради, голова райдержадміністрації та головний редактор. З ним погодились багато інтелектуалів як українських, так і румунських. І доречно буде сказати, що минулого тижня в рамках обласного семінару голова облдержадміністрації Михайло Папієв висловив вдячність керівництву району за ту толерантність і дружні міжнаціональні стосунки, які домінують в нашому районі.
Але ми хочемо, щоб цей проект обговорили всі читачі. Отже,  сьогодні ви отримали  подвійну газету. Переверніть її — і ви маєте те ж саме румунською мовою. Справді цікаво?!  Випуски таких газет практикують в Європі, до якої ми так прагнемо. Якщо ви згідні з нашим проектом, дайте знати — це буде ще один крок до справжньої демократії. Якщо ні — то читайте лише ту частину часопису, яка вас цікавить. Іншу використовуйте як хочете. Єдине, що хочемо ще зазначити: передплатна ціна газети не міняється. Тобто, передплачуючи будь-яку версію — румунську чи українську, —  другу ви отримуєте практично безкоштовно.