Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Тарашанська сільська рада

Новини

25.02.2010 09:37

Підсумки підбили, проблеми обговорили, а ще — нагороди вручили |  Культура

Отож, у районі функціонує 34 клубних та 37 бібліотечних установ, 4 школи естетичного виховання — 3 музичні та 1 художня. Заробітна плата працівників культури доведена до повних ставок згідно штатного розпису. Якщо фінансове забезпечення у 2008 р. склало 2145300 грн., то в 2009 р. — 4774100 грн. У закладах культури району по штату в 2009 році працювало 189 осіб. Платних послуг  надійшло на 176,5 тис грн.
Проведено поточні ремонти в РБТД, ЦРБ, художній та музичних школах Глибоки, Кам’янки, Турятки; у закладах культури сіл Молодія, Луковиця, Чагор, В.Синівці, Багринівка, Волока, Димка; зроблено дренажне відведення біля приміщення краєзнавчого музею. Завершується реконструкція клубу села В.Кузьмина (вартість робіт — 123000 грн.), відремонтовано заклади культури сіл Кам’янка, Опришени та завершуються в клубах Карапчева, Петричанки, Купки. Реконструйо-вано та обладнано приміщення під заклади культури в Привороках (вартість робіт складає 145000 грн. з бюджету сільської ради). Загальна сума витрачених коштів на даний період — 508110 грн. Варто зазначити, що БТД в Турятці, Димці, Йорданештах та клуби в Петричанці, Сучевенах, Луковиці, Багринівці, музична школа Кам’янки потребують негайного капітального ремонту. Клуб с.Грушівка в аварійному стані.
Для закладів культури закуплено музичні інструменти, підсилюючу апаратуру, меблі, пошито сценічний одяг та проведено роботи на 740022 грн. За рік проведено 3348 масових заходів. Гордістю району є 15 народних колективів, зокрема у 2009 році звання „народний аматорський” отримали колективи „Калинонька” (с.Черепківці), „Царанкуца” (с.Петричанка), духовий оркестр с. Турятка та „зразковий” колектив „Джерельце” (смт.Глибо-ка). Активно працює літературно-мистецька студія „Витоки”.
Вагома робота була проведена і з питань туризму. Район став учасником міжнародного проекту „ВелоКраїна”, за рахунок якого розроблено 5 велосипедних маршрутів, встановлено 50 велосипедних стоянок, альтанку та біл-борд (вартість інвестицій — 500 000 грн.). За участі Чернівецького обласного громадсько-молодіжного екологічного об’єд-нання „Буковиця” проводились модульні навчання зі „Створення передумов для впровадження кластерної моделі розвитку сільського зеленого туризму на Буковині”.
Щодо музейної справи, у районі діють Глибоцький районний краєзнавчий музей, музей-садиба О.Кобилянської у с.Димка, громадські музеї: археолого-етнографічний ім. М.Гакмана у селі Опришени, Старововчи-нецький музей, етнографічна музейна кімната при Купському НВК, етнографічний шкільний музей Валя Кузьмина. Загалом музейний фонд району нараховує близько 11144 одиниць зображення.
У школах естетичного виховання працюють 35 викладачів, які навчають 349 учнів. Діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти матерів-одиначок, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, навчаються безкоштовно.
Бібліотечна мережа району нараховує 37 бібліотек: 2 районних, 35 сільських бібліотек-філій. Працюють 53 працівники. Книжковий фонд Глибоцької ЦБС становить 523511 примірників, обслуговується 28676 корис-тувачів. Усього коштів за 2009р. по ЦБС надійшло 1 млн. 294 тис. грн.: на оплату праці, компенсування фондів, поточні та капітальні ремонти, придбання основних засобів.
На нараді підсумки підбили, проблеми обговорили, але і без урочистостей не обійшлись — кращих працівників відзначили та нагородили. Начальник відділу культури Ольга Крючко щиро вдячна керівникам району за підтримку і сприяння у вирішенні проблемних питань, що виникали у галузі культури.