Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Тарашанська сільська рада

Новини

13.01.2010 14:24

Тимошенко нікому не дозволить підвищити пенсійний вік |  Громадське життя

Юлія Тимошенко, запевнила, що під корінь рубатиме подібні антисоціальні ініціативи -  від кого б вони не виходили: чи то від Партії регіонів, чи то від Президента, чи то від будь-кого іншого. Вона переконана, що не можна вирішувати проблеми пенсійного забезпечення за рахунок людей. Враховуючи кількість людей передпенсійного віку в країні та такий показник, як середня тривалість життя громадян України, Юлія Тимошенко не допустить підвищення пенсійного віку – сказано у заяві глави уряду.  
Як відомо, раніше ідею підвищення віку виходу на пенсію обстоював Арсеній Яценюк, який казав: «Старіння населення є загрозою як для країни в цілому, так і для формування Пенсійного фонду зокрема. Немає іншого виходу, як змінювати пенсійний вік». Нині до ініціативи Яценюка долучився секретаріат Президента Ющенка та представники ПР.
Зокрема заступник голови Секретаріату президента Олександр Шлапак сказав у інтерв’ю «Дзеркалу тижня»: «Давайте піднімати пенсійний вік по три місяці на рік». Коментуючи подібні заяви, політолог Володимир Поляков зазначив: «Вибачте за цинізм, але в разі реалізації плану Яценюка в нас сотні тисяч людей помруть ще до виходу на пенсію». Як можна збільшувати вік виходу на пенсію, коли середня тривалість життя в країні становить близько 62-65-ти років?  
У Тимошенко розуміють, що, з огляду на зростання кількості пенсіонерів і зменшення кількості працюючих, проблема пенсійної реформи нині дуже гостра. Але вирішувати її просто підвищивши пенсійний вік, означає перекласти всі проблеми пенсійної сфери на людей. Тому уряд розробив і впроваджує цілий комплекс заходів щодо реформування та вдосконалення пенсійного забезпечення – і підвищення пенсійного віку до цих заходів не входить.
Взагалі, у Партії регіонів та Віктора Ющенка вже традиція: як чергова «пенсійна ініціатива» - то знов халепа. Президент разом  із ПР довго наполягали на ухваленні так званого закону про підвищення соціальних стандартів.  Верховна Рада цей Закон ухвалила, але, якби не вчасне втручання уряду Тимошенко, мільйони пенсіонерів вже сьогодні отримали б замість підвищеної пенсії – зменшену.  
Бо коли дійшло до діла, то виявилося, що автори Закону «забули», що уряд  працював весь рік і щоквартально збільшував розміри пенсій. Тож, встановивши новий прожитковий мінімум у 573 грн., парламентарі разом з Президентом фактично «зрізали» всі надбавки, які досі діяли для людей з низькою пенсією.
«Ці закони для 5 мільйонів осіб додали лише 60 копійок до пенсії, а забирають натомість по 28 гривень з кожної пенсії», - підкреслила Юлія Тимошенко. Нагадаємо, що натомість суттєво підвищилися пенсії народних депутатів і  чиновників – зокрема, в Секретаріаті Президента. «От там підвищення є - на 900 і більше гривень», - обурилася Юлія Тимошенко.
Для Тимошенко такий підхід неприйнятний – так само, як і підвищення пенсійного віку. Тому уряд захистив пенсіонерів від зменшення пенсій, поновивши виплату спеціальних надбавок.  А Юлія  Тимошенко, яку б посаду вона не обіймала у майбутньому, має незмінну чітку позицію: допоки середня тривалість життя людей в Україні набагато менша, ніж у розвинених країнах, підвищення віку виходу на пенсію не припустиме.
  • Автор:Кирило МАЛИШКО