Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Паспорт району

Культура

У сфері культури Глибоцького району діють тридцять три клубні установи та Будинок культури. Працюють 37 бібліотек, кінотеатр, три музичні та художня школи. Гордістю району є сім художніх колективів, які носять почесне звання "народний". Народний ансамбль танцю "Ізвораш" 30 років чарує глядача. Заворожуючі танцювальні рузи та ігрова (пантомімічна) побудова танців, виконання їх у супроводі народних інструментів і троїстих музик - все це схилило хореографа Григорія Нагірного до думки про творче використання фольклорного матеріалу сценічній формі. Так у 1972 році було створено самодіяльний ансамбль танцю, в 1987-у перейменований в "Ізвораш". Ізвораш в перекладі з румунської - джерело. Хто хоча б раз бачив виступ "Ізворашу", той назавжди зачарувався неймовірною красою: поєднанням філігранної витонченості кожного руху з внутрішньою радістю, надзвичайним потоком енергії, силою, молодістю. Танцюристи цієї миті величаво пливуть сценою, а вже іншої - зриваються буйним вихором. Що не танець - то свіжий настрій, нові колоритні костюми. Репертуар колективу побудований на основі народної творчості Буковини - багатонаціонального краю. Так народилися танці Західної Буковини "Буковинський святковий", "Голубка", "Дев"ятка". Прикордонні із Румунією та Молдовою райони надихнули на постановку "Жок де ла сат", "Тропоціки", "Леганати", "Русяски". До репертуару ансамблю входять також обрядові танці - "Буковинський весільний", "Лісоруби". Супроводжує концертні виступи оркестр народних інструментів Глибоцького РБТД (керівник - Мірча Микитюк). При колективі діє підготовча дитяча студія. "Ізвораш" неодноразово виїжджав із концертами до Румунії, Угорщини, Польщі, Молдови, Росії. Брав участь у національних та міжнародних фольклорних фестивалях "Ми діти твої, Україно", "В колі друзів", "Арка-нул", "Марцішор", "Буковинські зустрічі". Минають роки: художній колектив отримав почесне звання Народного, а його керівник - Заслуженого керівника культури України. "Ізвораш" продовжує чарувати глядача, не полишаючи нових творчих задумів. Бо хіба встоїш, коли кличуть до танцю дримба, цимбали, скрипка та сопілка. - Танцює "Ізвораш", - оголошує ведучий. І вже чекаєш дива. Незбагненного дива танцетворення  

Туризм

Приваблюють туристів музей-садиба Ольги Кобилянської (с.Димка) та пам'ятник архітектури - Білокриницький старообрядний собор. Створені туристичні маршрути Хотин-Глибока-Біла Криниця, Чернівці- Глибока-Біла Криниця. Безперечно потребує подальшого якісного розроблення та впровадження проект по зеленому туризму в Глибоцькому районі. До туристичних ресурсів Глибоччини належать Заповідний комплекс "Дуб Штефана Великого" в с.Валя-Кузьмина, Лісове озеро в Глибоці, Червонодібровська Січ, приватні заклади відпочинку.                                             

    Глибоцький центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді - профільний позашкільний заклад - діє з 1 листопада 1991 року.

    На підставі отриманої ліцензії центр надає освітні послуги за рівнем «позашкільна освіта» по напрямках:
1. туристично-краєзнавчий  
2. фізкультурно-спортивний
3. оздоровчий
4. курси іноземних мов
5. комп'ютерні курси    Центр є інформаційно-методичним осередком з туристсько-спортивної та краєзнавчої роботи для закладів освіти району, проводить навчально-виховну, організаційно-масову, спортивну роботу з учнівською молоддю.
Діти задовільняють свої інтереси у гуртках пішохідного та лижного туризму, спортивного орієнтування, залучаються до пошуково-дослідницької праці і займаються краєзнавчими дослідженнями у гуртках історичного, географічного, етнографічного, літературного краєзнавства, вивчають природу і роблять перші кроки по охороні довкілля в еколого-краєзнавчих об'єднаннях. Унікальними є гуртки "Самодіяльна і туристична пісня", де діти навчаються музиці.
    Центр має великий досвід в організації літнього оздоровлення дітей та молоді. Вперше на Україні на турбазі "Райдуга" у 1992 році був зорганізований обласний український національний дитячий оздоровчий табір. На протязі майже 17 років центр є організатором профільного районного туристсько-виховного оздоровчого наметового табору, де всі діти здійснюють багатоденну подорож по Карпатах. Цей табір створюється для роботи з дітьми із багатодітних та малозабезпечених сімей, підлітків, схильних до правопорушень, тих, що потребують соціальної опіки.


Економіка (с/г, промисловість, торгівля, послуги)

СОЦІАЛЬНO-ЕКОНОМІЧНЕ  СТАНОВИЩЕ

ГЛИБОЦЬКОГО  РАЙОНУ за січень-жовтень 2010року

 

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

 Станом на 1 листопада п.р. в сільгосппідприємствах, що подають оперативну звітність, зернові та зернобобові (включаючи кукурудзу) зібрані та обмолочені на площі 3,4 тис.га. Загалом по району намолот зерна склав 7,2 тис.т. (у початково оприбуткованій вазі), що на 20,1% менше, ніж на 2 листопада 2009 року.

У середньому з 1 гектара зібраної площі одержано по 20,9 ц. зерна проти 41,4 ц. торік.

Станом на 1 листопада п.р. кукурудзу на зерно зібрано на площі 70 га. (28,1% до площі посіву). Валовий збір кукурудзи на зерно склав 0,2 тис.т. (на 88,8% менше, ніж у листопаді 2009р.) при середній урожайності 33,0 ц./га. проти 63,3 ц./га. торік.

На 1 листопада п.р. зібрано 0,7 тис.т. ріпаку при середній урожайності 17,5 ц./га. (торік 35,8 ц./га.).

Станом на 1 листопада п.р. під урожай майбутнього року сільськогосподарськими підприємствами, що подають оперативну звітність, посіяно 4,1 тис.га. озимих на зерно та зелений корм, що на 6,2% більше, ніж торік, з них на зерно: зернових культур – 0,7 тис.га. (на 76,5% менше), ріпаку – 3,4 тис.га. (у 4,6 р. б.).

           Сільгосппідпpиємствами pайону за січень–жовтень п.р.  одержано 1167,4 т м’яса (у живій вазі), 92,0 т. молока і  140,4  млн. шт. яєць. Обсяг виpобленого м’яса  зменшився  відносно   відповідного пеpіоду   минулого  pоку  на 28,2% та молока на 46,9%, а яєць збільшився у 1,7 раза.

           Станом на 1 листопада п.p. у сільгосппідприємствах району було в наявності  41 голова ВРХ  (в т.ч. 19 коpів),  5,9 тис. голів свиней, 431,0 тис. голів птиці. Порівняно з відповідним   періодом  2009  року   зменшилась    чисельність    ВРХ  на   84,9% (в т.ч. корів – 79,3%), а поголів’я  птиці та свиней  збільшилось на 13,3% та 40,8% відповідно. 

    Реалізація сільськогосподарської продукції. За січень–жовтень п.р. агрофорумуваннями реалізовано власної сільськогосподарської продукції на 128470,4 тис.грн., що на 2,7% більше, ніж за відповідний період минулого року.


КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ

           За січень–вересень п.р. в розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 74174 тис. грн. капітальних інвестицій. Підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 53181 тис. грн. інвестицій в основний капітал (капітальних вкладень), що на 44,2% більше, ніж у січні–вересні 2009р.

                                                    Порівняно з січнем–вереснем 2009р. зросла частка інвестицій, освоєних за рахунок коштів населення на індивідуальне житлове будівництво (на 29,9 в.п.) та інших джерел фінансування (приватні кошти на 9,5 в.п.).

Водночас, скоротилась частка інвестицій освоєних за рахунок коштів державного бюджету (на 17,9 в.п.), власних коштів підприємств та організацій (на 12,7 в.п.), коштів населення на будівництво власних квартир (на 4,4 в.п.), коштів місцевих бюджетів (на 2,5 в.п.) та коштів іноземних інвесторів (на 1,9 в.п.).

           У соціальній сфері спостерігається збільшення інвестицій у сферу надання комунальних та індивідуальних послуг у 6,5 раза, діяльності культури та спорту у 5,6 раза, у сфери освіти у 1,8 раза та охорони здоров’я та надання соціальної допомоги на 22,9%.

          У житлове будівництво спрямовано 30,2 млн. грн. (56,9% від загального обсягу інвестицій в основний капітал), що у 2,5 раза більше, ніж у січні–вересні 2009р.).


БУДІВЕЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

  Будівельними підпpиємствами за січень–жовтень п.р. виконано будівельних робіт на суму 14457 тис.гpн. Порівняно  з відповідним періодом  попереднього року обсяги робіт зменшились на 27,9%.


ТРАНСПОРТ

           За січень­–жовтень автомобільним транспортом перевезено  (з урахуванням перевезень підприємцями – фізичними  особами)  65,7  тис. т  вантажів,   що   на  7,5%   менше,  ніж у січні–жовтні  2009р.  Вантажооборот збільшився на 15,7%  і  становить  48,1 млн. ткм.

Приватними підприємцями – фізичними особами, які виконують пасажирські  перевезення, за січень–жовтень п.р. перевезено 1645,4 тис. пасажирів, що на 8,5% більше, ніж за січень–жовтень 2009р. Виконано пасажирську роботу в обсязі 35,1 млн.пас.км., що на 12,5% більше, ніж за січень–жовтень 2009р.


ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

За січень–жовтень п.р. субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначені 1050 сім’ям (72,7% від сімей, які за ними звернулися). Середня сума призначеної субсидії на 1 сім’ю у жовтні п.р. становила 77,0 грн. проти 141,4 у жовтні 2009р.

Субсидії на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого і рідкого пічного побутового палива готівкою були призначені 874 сім’ям (38,2% від сімей, які за ними звернулися). Середня сума призначеної у жовтні п.р. субсидії цього виду становила 434,2 грн., у жовтні 2009р. призначень не було.

           За січень–вересень п.р. населення  pайону  сплатило за  житлово – комунальні  послуги,  включаючи   погашення боргів попередніх  періодів 1526,8 тис. грн. (93,3%  до суми наpахувань),  що  порівняно  з  січнем–вереснем 2009р. більше  у 1,8 раза. Рівень сплати у вересні п.р. становив 63,7% (у серпні п.р. – 104,4%).

           Станом на 1 жовтня п.р. населення pайону забоpгувало за  житлово-комунальні послуги 146,7 тис. грн.

    

 

РИНОК ПРАЦІ

             На 1 листопада п.р. на обліку в службі зайнятості загалом перебувало 822 незайнятих громадян, що на 13,7% менше, ніж на 1 листопада 2009р., більшість з них (96,7%) мали офіційний статус безробітного. Серед безробітних жінки становили     50,4%,  молодь у віці до 35 років – 34,7%. Рівень зареєстрованого безробіття станом на 1 листопада п.р. становить 1,8% населення працездатного віку.

ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ

          На 1 жовтня п.р. чисельність наявного населення району становила, за оцінкою, 72883 особи, в  т.ч.  по смт.  Глибока – 9358 осіб, по сільській місцевості – 63475 осіб.

          Загальний приріст населення становив 139 осіб (природний приріст населення – 212 осіб, міграційного скорочення населення – 73 особи).

За січень–вересень п.р. зареєстровано 403 шлюби та 122 розлучення. Кількість шлюбів порівняно з січнем–вереснем 2009 р. зменшилась на 6,3%, а кількість розлучень – на 7,6%.КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ

У Глибоцькому районі за січень­–вересень п.р. зареєстровано 239 злочинів (41,4% з яких – тяжкі та особливо тяжкі), що в порівнянні з відповідним періодом 2009р. більше на 8,1%.

У районі в порівнянні з січнем–вереснем 2009р. збільшилась кількість злочинів, скоєних неповнолітніми або за їх участю – в 2,1 раза, скоєних групою осіб та у стані алкогольного сп’яніння – в 1,6 раза (зафіксовано 17, 27 та 14 випадків відповідно).

Зменшилась кількість рецидивних злочинів – на 6,9% та кількість злочинів, скоєних у сфері обігу наркотичних засобів – на 6,7% (зареєстровано 27 та 14 злочинів).

За січень–вересень п.р. виявлено 174 особи, які підозрювались у скоєнні злочинів, з них 12 – неповнолітні.

       Управління статистики  у Глибоцькому районі

 

 

 

 

 ЗАГАЛЬНА ХАРЕКТИРИСТИКА


  ПРОМИСЛОВІСТЬ


Однією з основних  галузей  народного  господарства  району  є  промисловість.  До  основного  кола  товаровиробників належать 8 промислових підприємств, з них у 2008 році працюють лише сім. Промисловість є однією з пріоритетних галузей народного господарства району. Вона представлена деревопереробною, харчовою та  поліграфічною галузями.

За 2009 рік промисловими підприємствами основного кола вироблено товарної продукції (в порівняльних цінах) на 27709,5 тис. грн., що на 1508,4 тис. грн. більше, ніж у 2008 році. Темп приросту складає 105,8%.

                    

Динаміка виробництво промислової продукції підприємствами

основного кола за 2000 – 2008 роки

                    

Деревообробна  промисловість займає провідне місце і залишається  однією  із  пріоритетних  галузей  економіки  району. В цій галузі працюють : ТзОВ “Техно плюс”, ВП ВТП “Сова – 98”, Чернівецький держлісгосп, Глибоцький Держспецлісгосп АПК. Вони складають найбільшу частку загального обсягу виробництва – 86%. Частка товаровиробників харчової галузі становить 12,2% (ТзОВ “Платан – 96”, ТзОВ “Галс ЛТД”),  целюлозно-паперової – 1,8% (Глибоцька районна друкарня). Майже всі підприємства спрацювали з нарощеними темпами - понад 100%. Найвищий темп росту за 2008 рік в порівнянні з 2007 роком по ТзОВ «Техно плюс» - 184%, Глибоцькій друкарні - 158%,  ТзОВ «Галс ЛТД» -127 %.

Основну частку промислової продукції виробляє ТзОВ «Техно плюс». За 2009 рік підприємством вироблено на 15312,0 тис. грн.,  що на 2129,5 тис. грн. менше ніж у 2008 році. ДП «Чернівецький держлісгосп» вироблено продукції за січень-грудень 2009 року на 109,4 тис. грн.,    менше, ніж у 2008 році. Протягом 2009 року  погіршилась робота Глибоцької друкарні. Підприємством вироблено продукції на 336,6 тис. грн., що на 61,7 тис. грн. менше, ніж у 2008 році.

 

Частка галузей промисловості в загальному обсязі виробництва


 

Основну частку промислової продукції виробляє ТзОВ «Техно плюс». За 2008 рік підприємством вироблено на 15469,0 тис. грн.,  що на 7069,9 тис. грн. більше, ніж у 2007 році. ДП «Чернівецький держлісгосп» вироблено продукції у  2008 році на 3922,5 тис. грн., що на 615,1 тис. грн. більше, ніж у 2007 році. Протягом 2008 року значно покращилась робота Глибоцької друкарні. Підприємством вироблено продукції на 398,3 тис. грн., що на 146,0 тис. грн. більше, ніж у 2007 році.

Протягом 2009 року КВТП «Сова – 98» не працювало. Протягом 2008 року підприємством вироблено продукції на 20,4 тис. грн., що значно менше, ніж у 2007 році, коли виробництво складало 130,9 тис. грн. 

Протягом 2008 року державне підприємство “Карапчівський спиртзавод” не працювало і відповідно продукція не вироблялась.

 Серед підприємств зовнішньоекономічного діяльністю займаються ТзОВ „Техно плюс” та ДП «Чернівецький держлісгосп». Експортують ламелі, царгу, дерев’яні сітки, ліжка,  пилені заготовки,  пиломатеріали, техсировину в країни дальнього та ближнього зарубіжжя, а саме в: Італію, Німеччину, Грецію, Швецію, Польщу, Францію, Молдову, Естонію, Росію тощо. У 2007 році підприємствами експортовано продукції на 1442,2 тис. дол. США та у  2008 році  сума експорту становить близько  1700 тис. дол. США.

Незважаючи на кризу, негативний вплив якої підприємства ще відчувають, слід відмітити позитивні тенденції. Здобутками відзначилось ТзОВ "Галс ЛТД". З квітня 2009 року успішно впровадив і на даний час використовує скляні європляшки для закупорки соків. З цією метою були зроблені інвестиції в основні фонди, а саме - придбання нової закупорочної машини. Покращились також якісні властивості продукції та смакові характеристики. Підприємством постійно проводиться робота над покращенням якісних характеристик продукції та розширенням асортименту.


ЕНЕРГОРИНОК

Рівень оплати за спожиту електроенергію за 2009 рік складає 97,4%. За 2009 рік за спожиті енергоносії не в повному обсязі розрахувались: підприємства та організації місцевого бюджету – 99,0%    (Валякузьминська с/р – 12,4 тис. грн., відділ освіти – 53,7 тис. грн., Сучевенська с/р– 3,4 тис. грн.) та населення 93,5%. 

              Найбільша сума боргу за відпущену електроенергію станом на 01.01.2010р. є по населенню – 114098,2 тис. грн. та  по сільському господарству – 665,6 тис. грн.

              З метою виявлення крадіжок електроенергії та зменшення заборгованості за спожиту електроенергію працівниками  Глибоцького РЕМ та робочою групою за січень-листопад 2009 року було перевірено 217874 побутових абонента, в результаті чого складено 745 акта про порушення правил користування електроенергією, сума нарахувань по них становить 74,1 тис. грн., відключено 1192 споживача.


ПЕРЕВЕЗЕННЯ


Підприємствами автомобільного транспорту, які виконують вантажні перевезення, для яких транспортні роботи є одним з видів діяльності за січень-лютий 2010 року перевезено (з урахуванням перевезень підприємцями фізичними особами) 8,6 тис. т. вантажів що у 13,2 % більше, ніж у січні-лютому 2009 року. Вантажооборот збільшився на 15,6% і становить 7,0 млн. т./км.

Приватними підприємцями фізичними особами, які виконують пасажирські перевезення, за січень-лютий 2010 року перевезено 307,9 тис. пас., що на 7,4%  більше, ніж за січень-лютий 2009року  Виконано пасажирську роботу в обсязі 6,5 млн. пас./км, що у 9,5% більше, ніж за січень-лютий 2009 рік.


ЦІНИ І ТАРИФИ


         Індекс споживчих цін (індекс інфляції) за січень–лютий 2010р. в цілому по Україні становив 103,7%, по області – 103% (за січень–лютий 2009р. – 104,4% та 104,7% відповідно).

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ


         Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника за 2009р. становила 1290 грн. і зменшилась порівняно з 2008 роком на 3,3%. Середній розмір нарахованої заробітної плати одного штатного працівника перевищував розмір законодавчо визначених соціальних гарантій, які діяли у грудні 2009р.: у 1,7 раза  розмір  мінімальної  заробітної  плати (744 грн.) та у 1,7 раза розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (744 грн.).      

          За січень–лютий 2010р. 12 сім’ям пpизначено субсидії для відшкодування витpат на оплату житлово-комунальних послуг та електроенергії на загальну суму  0,7 тис. грн.

         У лютому 2010р. середній розмір призначеної субсидії на житлово-комунальні послуги та електроенергію на одну сім’ю становив 20,0 грн. (у лютому 2009р. – середній розмір призначеної субсидії становив 10,8 грн).

         В січні–лютому 2010р. субсидії призначені не були. У січні–лютому 2009 року субсидії також не були призначені.

           За січень 2010p. населення  pайону  сплатило за  житлово – комунальні  послуги,  включаючи   погашення боргів попередніх  періодів 183,8 тис. грн. (56,1%  до суми наpахувань),  що  порівняно  з  січнем 2009р. більше  у 4,7 раза. Рівень сплати у грудні 2009р. становив 88,6%.

        Станом на 1 лютого 2010p. населення pайону забоpгувало за  житлово-комунальні послуги 433,8 тис. грн.


РИНОК ПРАЦІ


          На 1 березня 2010р. на обліку в службі зайнятості загалом перебувало 1039 незайнятих громадян, що на 37,5% менше, ніж на 1 березня 2009р.Серед зазначеної категорії громадян 98,2% мали офіційний статус безробітних. Серед безробітних жінки становили 52,8% , молоді у віці до 35 років – 38,6%.

Рівень зареєстрованого безробіття, по відношенню до населення працездатного віку, станом на 1 березня 2010р. становив 2,4%, що так само, як у попередньому місяці та на 1,5 в.п. менше, ніж на 1 березня 2009р.

ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ


          На 1 лютого 2010р. чисельність наявного населення району становила, за оцінкою, 72690 осіб, в  т.ч.  по смт.  Глибока – 9294 особи, по сільській місцевості – 63396 осіб.

          Природній приріст  населення району склав 5 осіб, міграційне скорочення населення – 9 осіб.

          У січні  2010р. зафіксовано 16 шлюбів та 12 розлучень. Кількість шлюбів в порівнянні з січнем 2009р.зменшилась на 42,9%, а розлучень – збільшилась на 20%.
ОСВІТА ТА ВІДПОЧИНОК


         На кінець 2009р. в районі діяло 28 дошкільних  начальних закладів освіти на 1122 місця, які відвідувало 1702 дітей або на 4,6% більше, ніж на кінець 2008р.

         Найбільше дошкільних закладів зосереджено в сільській місцевості (27).

         Переважна більшість (69,9%) дітей дошкільних закладів району виховувались українською мовою. Виховання проводилось також румунською (30,1%) мовою.

         Вихованням дітей займались 181 педагогічний працівник, що на 4% більше, ніж на кінець 2008р.

      Чисельність дітей у дошкільних закладах у розрахунку на 100 місць становила 152 дитини.Т в а p и н н и ц т в о


          Сільгосппідпpиємствами    pайону   за січень–лютий 2010р.  одержано 218 т  м’яса (у живій вазі), 18 т молока і  25,1  млн. шт. яєць. Обсяг виpобленого м’яса  зменшився  відносно   відповідного   пеpіоду   минулого  pоку  на 10,9% та молока на 48%, а яєць збільшився на 13,2%.

 Станом на 1 березня 2010p. у сільгосппідприємствах району було в наявності  0,3 тис.  голів  ВРХ  (в т.ч.0,1 – коpів),  4,0 – свиней,   0,1 – коней, 676,9 тис. птиці. Порівняно з відповідним періодом   2009  року зменшилась чисельність  ВРХ  на  25,5% (в т.ч. корів – 15,8%) та свиней – на 4,5%, а поголів’я  птиці  збільшилось на 41,6%.Інвестиційна привабливість

    За січень-червень 2008р. підприємствами та організаціями усіх форм, власності за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 51,0 млн. грн. капітальних інвестицій.;Переважну частку з них (87,9%) становили інвестиції в основний капітал
    За видами економічної діяльності  10,8% усіх інвестицій  в  основний капітал спрямовано на розвиток промисловості

 

 

 

 

 

 

Освоєно за січень-червень 2008р.

капітальних

інвестицій

у т.ч. інвестицій в

основний капітал

(капітальні вкладення)

тис.

грн.

у % до

загального обсягу

тис.

грн.

у% ДО

загального обсягу

Всього

 

51037

100,0

44844

 

100,0

у тому числі за рахунок

 

 

 

 

 

кошти державного бюджету

11077

21,7

10180

 

22,7

кошти місцевих бюджетів

5865

11,5

3209

 

7,2

кредитів банків та інших позик

432

0,8

432

 

0,9

власних коштів підприємств і організацій

 

6403

12,6

3763

 

8,4 2,2

кошти іноземних інвесторів

 

971

1,9

971

 

кошти вітчизняних інвестиційних

 

 

 

 

 

компаній, фондів

 

-

 

~

інші джерела фінансування

 

26289

51,5

26289

 

58,6

з них приватні кошти

 

26289

51,5

26289

 

58,6

 

Освіта

    У  Глибоцькому районі налічується 62 заклади освіти всіх типів і форм власності. У них  навчаються і виховуються 14885 дітей дошкільного і шкільного віку,  працює 1186 педагоги і вихователі.
    Функціонує 20 дошкільних навчальних закладів, в тому числі 4 навчально – виховні комплекси (Турятський, Димківський, Купський, Валякузьминський), 42 загальноосвітні школи (в 551 класі навчаються 10215 учнів), з них: 19 ЗОШ – І-ІІІ ступеня, 9 ЗОШ І-ІІ ступеня, 6 ЗОШ- І ступеня, 3 ліцеї та одна загальноосвітня школа – інтернат.
    У 2008 році  продовжили  роботу 2 позашкільні  установи - будинок творчості дітей та юнацтва і дитяча юнацька спортивна школа.
    Система позашкільної освіти та виховання представлена в районі Будинком творчості дітей та юнацтва, в якому працює 76 гуртків (1310 учнів) та Центром туризму краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, до 34 гуртків якого залучено 680 учнів.
    З метою удосконалення системи профорієнтації роботи серед сільської молоді у шести загальноосвітніх навчальних закладах запроваджено технологічний профіль у 10-11 класах: тракторна  справа (15 класів, 275 учнів), автосправа (9 класів, 225 учнів) та обслуговуюча праця (9 класів, 165 учнів).

Охорона здоров’я

    В Глибоцькому районі функціонують: центральна районна лікарня на 290 ліжок з поліклінічною потужністю 500 відвідувань за зміну, 3 дільничні лікарні по 10 ліжок кожна, 13 лікарських амбулаторій, з них: 7 лікарських амбулаторій загальної практики – сімейної медицини і 11 дільниць загальної практики – сімейної медицини при дільничних лікарнях та лікарських амбулаторіях, а також відкрито 9 дільниць загальної практики – сімейної медицини, це дало можливість 53,3 % населення обслуговувати за принципом загальної практики – сімейної медицини.

Соціальний захист, милосердя

    Спільним розпорядження райдержадміністрації та районної ради створено оргкомітет з проведення акції милосердя „Підтримай новонароджене дитя”. До його складу увійшли керівники структурних підрозділів РДА, депутати, представники бізнесу. На першому засіданні співголови  Григорій Ванзуряк та Петро Панчук зауважили, що ініціатива проведення акції виникла з огляду на те, що сьогодні наше краще в області пологове відділення потрібно забезпечити ще й сучасним обладнанням для надання медичної допомоги новонародженим малюкам. Нині  майбутні матері навіть з приміських сіл Чагра, Коровії, Молодії їдуть народжувати не в місто, куди рукою подати, а у віддалений від дому райцентр.
    Як зазначив головний лікар ЦРКЛ Іван Шкробанець, трапляються випадки передчасних пологів, асфіксії новонароджених тощо. Тому потрібно мати необхідне реанімаційне обладнання і насамперед – інкубатори для поступової адаптації малюків до зовнішнього середовища. 
    Зібрати миром кошти для вирішення цієї проблеми і зголосилися в першу чергу районні депутати. І звернулися до всіх милосердних людей взяти участь у акції. А поки що члени оргкомітету просять всіх милосердних християн Глибоччини долучитися до акції і внести свої пожертви. Бог поверне вам сторицею.

Молодь та спорт

    Реалізується спільний проект влади та бізнесу «Зігрій любов’ю дитину», започаткований Президентом України В.Ющенко. В районі будується житло для 16 багатодітних родин, де виховується 10 і більше неповнолітніх дітей. 31 серпня 2008 року вручено ключі від будинку для сім’ї Куренкових. Опрацьовано  300 клопотань для  присвоєння почесного звання України «Мати - героїня». Забезпечується безкоштовне оздоровлення дітей пільгових категорій. У 2008 році станом на 01.09.08 оздоровлено понад 500 школярів. Проводяться районні конкурси, спрямовані на підтримку обдарованої молоді. Проводяться заходи щодо формування здорового способу життя та профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі.

Соціально-політичне життя

    Суспільно-політична ситуація в районі залишається стабільною та контрольованою. У центрі уваги районної влади перебуває питання перш за все ліквідації наслідків стихійного лиха внаслідок паводків, газифікації селища та сіл, залучення та впровадження інвестицій, покращення санітарно-екологічного стану, погашення заборгованості по оплаті за комунальні послуги, врегулювання земельних та майнових відносин.
    Загострення соціальної напруги в районі не спостерігається. В межах своєї компетенції районна влада вирішує різні проблеми в міру їх надходження.
    Станом на 1 серпня 2008 року в районі легалізовано 56 районних організацій політичних партій, які зареєстрували 216 первинних партійних організацій. На даний час активно діють 5 районних осередків політпартій.

Міжнародні відносини

    Транскордонні зв'язки вже давно перейшли на місцевий базовий рівень —рівень районних та сільських органів влади, педагогічних колективів та громадських організацій. Лише між Глибоцьким районом та Сучавським і Ботошанським повітами Румунії в рамках транскордонної співпраці укладено близько 40 документів про співпрацю різного характеру.  Вже стали традиційними спільні зустрічі з румунською стороною для вирішення соціально-культурних, бізнесових, освітніх проблем, а також у розробці спільних проектів 'транскордонного співробітництва.
    Всі зустрічі, семінари, тренінги, які організовувало         Регіональне   Бюро Транскордонного Співробітництва м.Сучава спільно з Чернівецькою облдержадміністрацією та обласною радою, ' прово­дились за участю працівників новоствореного відділу Глибоцької районної ради з питань розвитку, управління проектами та залучення інвестицій і представників громад району. В результаті за півтора року роботи в даному напрямку підписано 16 протоколів про співпрацю та партнерські угоди і відповідно 44 представники Глибоцької громади (районна рада, сільські ради, відділи освіти, культури та туризму райдержадміністрації й інші) задекларували партнерство з румунськими колегами в рамках проекту РНАRЕ.  Зокрема, Глибоцька районна рада підписала угоду про співпрацю з Ботошанським управлінням культури та культів , а також з Асоціацією сучавських педагогів, що дало поштовх у розробці партнерських угод для інших організацій.
    У 2007 році працівники районної ради підготували і підписали угоди з 32 партнерами Румунії', а також 14 протоколів щодо співпраці відповідних територіальних структур Глибоцького району з румунськими , молдовськими та польськими партнерами. Так, наприклад, під час святкування Дня Європи в Глибоцькому районі в урочистій обстановці підписали угоди про співпрацю між Глибокою та гміною Наролі Карпатського воєводства Польщі, а також на 4 роки спільної роботи між Асоціацією Сучавських педагогів та Опришенською, Багринівською, Волоцькою, Тереблеченською, Купською, Грушівською ЗОШ,  Купським і Димківським НВК.
    Раніше угоду про співпрацю підписали також з Орхеєвським районом Молдови та Гродненським районом Білорусі.

Природні багатства

    Земельні ресурси являються основою природно-ресурсного потенціалу  району. Загальна площа сільськогосподарських угідь району – 38014,61 га, в тому  числі – 29351,66 га ріллі. Багаторічних трав – 1271,40га, сінокосів – 1068,04га, пасовищ – 5386,79га лісів та лісовкритих площ – 23430,02га,  земель водного фонду  - 892,82га.


    Потенціал корисних копалин представлений родовищами  будівельних матеріалів (сугленки,  глина, гравій, галька, мінеральна вода).
    Річкова сітка представлена невеликими річками, до яких відносяться річки Сірет, Дерелуй, Молниця, Невольниця, Коров’я, Котовець, Віча,  Малий Сірет.
    Головною річкою району є річка Сірет, яка впадає у Дунай. Решта річок - це притоки різних розрядів цих річок.
    Глибоцький район багатий на мінеральні води. Тут є виходи гідрокарбонатних, хлоридних, сульфатних, сульфатно-кальцієвих, залізистих, сірководневих і різного іонного складу вод і розсолів.
    Курортна місцевість с.Валя-Кузьмина розташована на відстані 15 км від  м. Чернівці, серед  лісистого холмогір’я. Тут, на березі озера, знаходиться пансіонат “Буковина”.
    На території села Валя Кузьмина пробурені свердловини, відкрито прісну гідрокарбонатну натрієву воду, яку реалізує колективне підприємство “Валя Кузьмінське”.
    У районі є родовища неорганічних лікувальних грязей, які знаходяться на окраїні смт. Глибока, вони є унікальними за своїм хімічним складом і лікувальними властивостями.
    У рівнинних і передгірних селах розвинуте ставкове рибне господарство. За рахунок підземних і підруслових вод річки Сірет та її притоків здійснюється водопостачання селища Глибока. На території Глибоцького району є близько 60 ставків загальною площею понад 0,3 кв. км, тобто 0,3% площі району.

Археологічні пам’ятки

Пам’ятки археології трипільської культури ІІІ тис. до н.е. с. Волока
Пам’ятки археології ранньозалізного віку І тис. до н.е. с.Волока
Пам’ятки археології слов’янської та давньоруської культури с. Волока
Історична пам’ятка археології городище доскіфського часу „Турецький вал” с.Сучевени (на межі з с. Кам’янка)
Пам’ятки археології трипільської культури ІІІ тис. до н.е. с. Коровія
Пам’ятки археології епохи бронзи ІІ тис. до н.е. с. Коровія
Пам’ятки археології слов’янської та давньоруської культури с. Коровія
Пам’ятки археології слов’янської та давньоруської культури с. Молодія
Пам’ятки археології трипільської культури ІІІ тис. до н.е с. Молодія
Пам’ятки археології ранньозалізного віку І тис. до н.е. с. Молодія