Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Глибоцький район

Новини

06.10.2010 11:55

Глибоцьке ВДАІ має новий “Алкотестер” |  Законність і правопорядок

      Пристрої для вимірювання рівня алкоголю у крові типу “дмухніть у трубочку”, які вже стали такими звичними для місцевих водіїв, замінили новими. “Алкотестер 6810” більш сучасний і надточний, переконують фахівці, обдурити його неможливо, тож шансів уникнути покарання у порушників - катма.
      Прилад новий, та принципом роботи він не відрізняється від свого попередника. Дмухати у трубочку все одно доведеться. “Алкотестер” дає змогу протягом якихось п’яти хвилин проаналізувати повітря, яке водій видихає у спеціальну трубку й надзвичайно точно визначити кількість проміле в його організмі.
       Новий пристрій має чимало переваг порівняно із попереднім зразком. Зокрема його неможливо обдурити. Іноді водії напідпитку проявляють неабияку винахідливість, намагаючись перехитрити техніку. Приміром, замість того, аби видихати, вони вдихають повітря, або просто випускають його недостатньо, тож аналіз виявляється недостовірним. Раніше такі заходи мали успіх. Однак відтепер вони не допоможуть. Апарат фіксує всі заміри, а якщо щось водій робить не так, одразу видає помилку.
       Важливо, що алкотестер нового зразка виявляє й видає дані, лише якщо людина вживала алкогольні напої й абсолютно не реагує на наявність у крові, наприклад, ліків на основі спирту.
До речі, пристрій для вимірювання рівня алкоголю у крові виготовлено німецькою компанією “Dгаgег”. Його вартість становить 19,9 тисячі гривень.

Станіслав Зелепуга,
начальник Глибоцького
відділення ДАІ.