Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Глибоцький район

Новини

05.10.2010 14:27

Залюблений у свою справу |  Освіта

У наш  час, насичений великою кількістю технічних засобів, є можливість швидко надрукувати фото. Але незамінним залишається вміння навчитись професійно зловити  потрібну мить, побачити красу польової квітки, замріяного метелика чи неповторність краєвидів рідного краю. Всьому цьому навчає на своїх заняттях, прививаючи любов до прекрасного, Вадим Вікторович. Залучає вихованців до роботи в різних жанрах фото- та відеозйомки,  творчої діяльності з використанням сучасних цифрових фотоапаратів та відеокамер, обробки зображень з допомогою графічних редакторів. Виховує здатність отримувати естетичну насолоду від власної художньої творчості, захоплюватись таким  цікавим  світом, а  відтак – відчувати гармонію  і цілісність природи.
 — Нашим гуртківцям притаманний свій особливий, неповторний погляд на давно знайомі явища, – каже Вадим Вікторович, – на зйомках мають повну творчу свободу, лише зрідка, при необхідності, даючи поради технічного плану. І які цікаві сюжети та позиції вони підмічають! Які відкриття роблять! Деякі знімки – справжні шедеври, яким міг би заздрити і професійний фотохудожник. Почерк, стиль кожного впізнаю безпомилково. До того ж, кожен має свою візитівку - тему, яка найбільше подобається, висвітлення якої вимагає від гуртківця творчої наснаги. Вчу їх відчувати, що наша природа і світ довкола такі цікаві та захоплюючі, що й придумувати нічого не потрібно. Іди, спостерігай, черпай – такі скарби навколо нас! Світ сам відкриває свої багатства. Налаштуйся на вібрації рідної землі – й такі горизонти вона відкриває перед тими, хто її відчуває! А тоді і енергія творчості битиме в душі потужним невичерпним джерелом. Тому фотороботи, картини, музика – все з’являється наче саме по собі, без того, що називають «муками творчості». І в учнів це виходить значно краще, ніж у дорослих. Канали зв’язку з простором у них ще відкриті, тож прагну допомогти їх розкрити.
У цьому і весь секрет, переконаний Вадим Рудий. А тому все виходить легко і невимушено. Якісним показником результативності діяльності гуртка та кожного гуртківця, стимулом для розвитку та самоствердження є участь у конкурсах, які проводять Чернівецький  обласний еколого-натуралістичний центр та обласний центр науково-технічної творчості, які заохочують дітей до бажання займатись фото- та відеосправою на  професійному  рівні. Вихованці фотогуртка Глибоцького БТДЮ є постійними учасниками  щорічного міжрегіонального фото- відеофестивалю „Осінні барви Буковини”, де представляють фотороботи, а також знімають, озвучують та монтують відеофільми.
На рахунку гуртківців – бiля пiвсотнi призових мiсць на обласних та мiжрегiональних конкурсах, два перших та два других мiсця по Українi. На останньому обласному конкурсі “Моя Буковина” вихованці Глибоцького БТДЮ зайняли 13 призових місць.
У  минулому та позаминулому навчальних роках найкращих результатів досягли ученицi Глибоцького лiцею Христина Чубрей та Тетяна Руда, фотороботи яких стали переможцями на обласному етапі  конкурсiв „В об’єктиві  натураліста” та “Моя Буковина”, а вiдеофiльми “Повернення до витокiв” та “Карпатська палiтра”, знятi пiд час фестивалiв, були представлені на Всеукраїнському конкурсі в Луганську,  де зайняли ІІ місце i нагороджені  Дипломами лауреата конкурсу.
Хочеться побажати керівникові гуртка та його вихованцям впевнених перемог та творчого натхнення, а головне - побільше цікавих, неповторних тем для нових фото- та відеоробіт.