Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Глибоцький район

Новини

05.10.2010 14:22

Мрія дитинства стала майбутньою професією |  Освіта

Маленькою пані Марія мріяла стати педагогом – граючись, креслили з подружками журнал, ставили відмітки присутніх на уроці. Школяркою зізнавалась про своє бажання у творах. І перша вчителька, яка була класним керівником (за фахом український філолог), взяла за руку та і повела поступати до Чернівецького педагогічного училища. Після закінчення здобула вищу освіту в ЧНУ ім. Юрія Федьковича. Поєднувала навчання з роботою піонервожатої.
— Знайти підхід до дитячого серця просто, коли любиш свою професію. Хоча, звісно, потрібно бути вимогливим. Коли не слухають, зуміти не кричати, а злегка підвищити голос, зробити паузу чи змінити інтонацію і тоді учні замислюються, — ділиться досвідом Марія Дмитрівна, — праця освітянина нелегка; програма весь час змінюється. Тому доводиться читати все нову літературу, також перевіряти зошити, писати плани, що займає чимало часу.
Марія Амоші – відмінник освіти України, старший вчитель. В особистому житті – любляча дружина, матуся доньок Ірини і Тамари. Доглядає кімнатні рослини, прикрашає ними оселю, шкільні кабінети.
— Скажіть, Маріє Дмитрівно, знань, мудрості, що приходять у роботу педагога з досвідом дуже бракує молодому вчителю?
 — Звісно, вони мають знання. Але молодечий запал, бажання, ентузіазм – не можуть замінити мудрість, що приходить з досвідом, бо тільки майстерність породжує любов до справи.