Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Глибоцький район

Новини

07.09.2010 14:45

Звіт голови Глибоцької районної ради Григорія ВАНЗУРЯКА на XXXVI сесію районної ради V скликання |  Діяльність органів місцевого самоврядування

Передусім хочу зазначити, що ті зобов’язання, які взяв на себе після обрання мене на посаду керівника вищого представницького органу місцевого самоврядування нашого району, я намагаюсь виконувати з усією принциповістю та відповідальністю.
Враховуючи, що нинішній звіт відбувається перед  черговими виборами, вважав би за потрібне навести деякі дані за весь період від початку каденції. Так, від травня 2006 р. проведено 36 пленарних засідань сесій районної ради, на яких розглянуто 947 питань, в т. ч. внесено 409 депутатських запитів з актуальних питань життєдіяльності територіальних громад району, прийнято 46 депутатських звернень до центральних органів влади, Верховної Ради та окремих народних депутатів України.
Фаховий, неупереджений та принциповий розгляд актуальних проблем життєдіяльності Глибоцької громади у різних її сферах послідовно забезпечують 8 постійних комісій районної ради, якими за звітний термін проведено 55 засідань, на яких розглянуто 279 питань. Організаторська діяльність голови районної ради у міжсесійний період була спрямована на координацію їх діяльності, надання допомоги в підготовці та проведенні засідань, сприяння в реалізації прийнятих ними рекомендацій.
Як правило, засідання комісій відбувалися регулярно, на їх розгляд виносились важливі питання життєдіяльності району, розглядаються доручення голови районної ради.
Постійна комісія з питань тран-
спорту, зв’язку, житлово-комуналь-ного господарства, головою якої є В. К. Самушко, продовжила практику проведення виїзних засідань.
Зокрема члени цієї комісії вивчили стан справ та ефективність використання комунального майна в Тереблеченській школі-інтернаті, в районній комунальній аптеці №22 та в райкіновідеомережі.
Вивчаючи проблеми на місцях, члени комісії мають змогу виявити недоліки в роботі тієї чи іншої структури, глибше аналізувати їх, приймати більш зважені та конкретні рішення.
Слід визначити позитивну роботу постійної комісії з питань бюджету, фінансів за залучення інвестицій, яку очолює С. В. Ковальова. Завдяки її слушним пропозиціям, постійно до проекту районного бюджету вносились зміни, зокрема стосовно додаткового наповнення його дохідної частини, ефективного розподілу бюджетних коштів в галузях освіти, охорони здоров’я та культури.
Колегія районної ради, до складу якої, зокрема, входять голови постійних комісій та уповноважені представники депутатських фракцій, за звітний період збиралися на 12 засідань, під час яких розглянуто 28 питань життєдіяльності територіальних громад нашого району. З-поміж них, для прикладу:
• про виконання місцевих бюджетів та заходи щодо додаткового їх надходження;
• про ситуацію в районі, пов’язану із стихійними явищами та питаннями техногенно-екологічної безпеки та інші.
Всі питання, які виносять на розгляд сесій, в обов’язковому порядку попередньо обговорюють на засіданнях профільних постійних комісій та колегії районної ради.
ЗВІТНИЙ період в житті нашого району був надзвичайно складним і напруженим, оскільки катастрофічні повені в липні 2008 та в червні цього року наклали свій драматичний відбиток як на життєдіяльність територіальних громад, так і на роботу органів виконавчої та представницької влад нашого району. Відрадно, що Глибоцька районна рада з гідністю витримала нелегке випробування надзвичайними обставинами і єдина в області провела у 2008 році 5 позачергових сесій, на яких гласно і відкрито проводився розподіл отриманої субвенції з державного бюджету та спонсорської допомоги для населених пунктів на ліквідацію наслідків стихії.
Більшість депутатів районної ради брали активну участь в ліквідації наслідків повені, в обході сіл та виявленні сімей, які постраждали від стихії, в складанні актів та інших необхідних документів.
Депутати районної ради як у дні стихійного лиха, так і в період економічної кризи, яка триває і нині, вкотре продемонстрували свої найкращі якості: згуртованість, мобільність та злагодженість у розгляді питань, украй важливих для забезпечення нормальної життєдіяльності селища, сіл та району в цілому.
Окремі жителі нашого району говорять про розкрадання державних кошті, які були виділені для ліквідації наслідків повені, тобто на відбудову мостів та доріг державної та комунальної власності. Сьогодні я хочу ще раз наголосити, що всі кошти тоді розподіляли лише відповідні управління облдержадміністрації, ні до району, ні до селищних чи сільських рад вони не доходили.
ЧИ НЕ НАЙГОЛОВНІШОЮ складовою нашої спільної роботи за звітний період вважаю організаційно-розпорядчу діяльність, у якій з найкращого боку виявили свої фахові якості та особисті чесноти як народні обранці, так і працівники виконавчого апарату районної ради.
Рішенням районної ради V скликання всього затверджено 48 районних програм. Метою їх прийняття стала необхідність посилення соціально-економічного та культурного розвитку окремих галузей народного господарства та району в цілому.
При затвердженні районного бюджету на 2010 рік ми затвердили 13 районних комплексних програм на загальну суму 627 тис. грн., які фінансуються з районного  бюджету, а в минулому році було профінансовано 18 програм на 958 тис. грн. Це дало можливість підтримати розвиток малого підприємництва та місцевого самоврядування, діяльність редакції газети «Новий день», районного радіомовлення, районної організації ветеранів та інше.
Заслуговує на увагу робота за програмою «Власний дім», яка затверджена на сесії  районної ради 17 лютого 2006 р., згідно якої громадяни нашого району мають можливість брати пільгові кредити на будівництво житла.
За 2006 – 2009 роки обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва уклав 46 кредитних угод із забудовниками Глибоцького району на загальну суму 2,1 млн. грн. Серед 11 районів області забудовники Глибоцького району отримали найбільшу кількість державних пільгових кредитів, а саме 37% від загальної кількості виділеного фінансування. У цьому році фонд зареєстрував понад 90 забудовників із нашого району, які бажали отримати кредити на будівництво на суму 3,6 млн. грн.
Зважаючи на ситуацію, що склалася на ринку кредитування в Україні, програма «Власний дім», яка передбачає надання пільгових кредитів під 3% річних, є чи не єдиною можливістю покращити житлові умови сільських жителів та сприяти стабілізації і оздоровленню соціально-економічного ста-новища на селі.
Дієву допомогу у становленні та розвитку системи органів місцевого самоврядування в нашому районі відіграє Асоціація органів місцевого самоврядування, куди входять селищний та всі сільські голови, яка у п’ятому скликанні збиралась 14 разів. Питання, що розглядають на її засіданнях, зазвичай викликають жвавий інтерес з боку працівників органів місцевого самоврядування, бюджетних установ та пересічних жителів нашого району. З-поміж питань, розглянутих цим дорадчим органом, хотів би назвати такі:
• про організацію безперебійного та якісного електрозабезпечення бюджетних установ та населення;
• про роботу місцевих рад щодо збільшення надходжень до бюджету за продаж та оренду землі;
• про стан та заходи щодо ліквідації наслідків повені на дорогах державної та комунальної власності, берегоукріплення та мостових переходів.
За звітний період члени асоціації та депутати районної ради з метою обміну досвідом та підписання партнерських угод побували на Волині, в Теофіпільському районі Хмельницької, Снятинському та Верховинському районах Івано-Франківської областей, в комунах Сучавського та Ботошанського повітів Румунії, нещодавно — в Тячівському та Рахівському районах Закарпатської області. Відповідно окремі з них відвідали з дружнім візитом наш район.
ПИТАННЯ сталого регіонального розвитку, міжрегіонального та транскордонного співробітництва набувають дедалі більшої ваги для України у співпраці з Європейським Союзом.
Першим і найважливішим кроком в бік освоєння та реалізації програм транскордонного співробітництва стали зустрічі з нашими сусідами з Румунії, Польщі, Молдови та Білорусі, підписання за 2006 — 2010 роки 42 двосторонніх партнерських угод в галузях економіки, культури, освіти, спорту, охорони здоров’я та туризму, в тому числі в рамках впровадження Нового інструменту сусідства між Румунією, Україною та Молдовою на 2007 — 2013 роки, який фінансує Європейська Комісія. Це стало важливим етапом у  налагодженні та поглибленні регіональної, міжрегіональної та транскордонної співпраці нашого району з регіонами сусідніх держав і Європейського Союзу.
У шести громадах запроваджували мікропроекти Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», які співфінансували Європейський Союз та районний бюджет.
Вже стало традицією щорічно перед поданням проектів на конкурси проводити «Ярмарок інноваційних ідей». До цьогорічного заходу були залучені директори шкіл, голови громадських організацій, працівники управлінь і відділів райдержадміністрації, сільські та селищний голови, представники охорони здоров’я і освіти нашого району. Результатом проведення даного заходу стали 32 проектні ідеї.
У травні нинішнього року з ініціативи Глибоцької районної ради відбулася презентація міжнародного проекту «Європа у валізі». Молодіжна українсько-німецько-польська команда проекту зустрілася з молодими вчителями, директорами шкіл, лідерами громадських організацій, молодими представниками політичних сил і державних установ району. Дискусія полягала в обговоренні концепції Європи та конкретних кроків, що може зробити кожна молода людина, аби змінити життя своєї громади на краще відповідно європейським цінностям та стандартам.
Наприкінці червня цього року районна рада подала на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування три проекти (розбудова мережі водопостачання і водовідведення в місцях індивідуальної забудови в селищі Глибока, енергозберігаючі технології в Тарашанському дитячому садку, автобус для сіл Турятка і Поляна) і на сьогоднішній день стала учасником конкурсного відбору.
Два наших транскордонних проекти — «Культура Буковини – відродження забутого» та «Сучасна модель освітнього управління в прикордонних регіонах України і Румунії» — в липні поточного року стали переможцями в міжнародному конкурсі проектів та програм Спільної Операційної Програми «Румунія — Україна — Молдова 2007 — 2013». З метою залучення іноземних інвестицій в туристичну галузь наприкінці минулого року розроблений та поданий на розгляд секретаріату ЄС проект «Церковна спадщина Буковини – потенціал нерозкритих можливостей релігійного туризму».
Партнером районної ради в цьому проекті є Сучавська повітова рада Румунії, а загальне фінансування його складає 2,4 млн. євро. Важливим кроком вперед у розвитку транскордонного співробітництва стало підписання у 2009 році Декларації про партнерство між Глибоцькою районною радою і м.Сірет (Румунія) щодо написання та імплементації транскордонних проектів.
ОДНИМ з пріоритетних напрямків роботи районної ради є ефективне використання комунальної власності району, збільшення надходжень до бюджету від оренди майна. Станом на 1.09. 2010 р. у спільній власності територіальних громад району є 26 об’єктів, загальною площею 35 тис. м2, з них передано в оренду 2530 м2  , що становить 7,2% від загальної кількості, яку орендують 53 орендарі. З усієї кількості орендованих площ 55% займають бюджетні установи та комунальні підприємства.
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, надходження від оренди збільшилися на 20%. За останні 4 роки проводиться певна робота з проведення капітального і поточного ремонтів, реконструкції та благоустрою окремих об’єктів комунальної власності.
Минулого року з ініціативи депутатів районної ради було створено районну футбольну команду «Мрія», яка продовжила добрі традиції футболістів команди «Митник». Засновниками стали Глибоцька районна рада, райдержадміністрація, ФСТ «Колос» і громадська організація «Глибоччина». Вкладені немалі кошти в реконструкцію стадіону, запросили кваліфікованого тренера, окремих гравців-легіонерів, які своєю грою добре зарекомендували себе на теренах Буковини. Все це вже дало позитивні результати. Команда вийшла у фінал кубка нашої області.
намагаються робити все, щоб нашим жителям жилося краще. Особлива подяка за роботу Горячку Костянтину Івановичу, Сирбу Михайлу Петровичу, Шапці Флорі Ауреловичу, Ткачук Вікторії Іванівні, Столяру Дмитру Іллічу, Остафійчуку Петру Радуловичу, Башу Аурелу Іллічу, Гронік Наталі Олексіївні, Флюндрі Георгію Васильовичу,  Алергушу Аурелу Михайловичу, Кожокару Михайлу Аркадійовичу, Поповичу Миколі Костянтиновичу, відповідно селищному, Димківському, Йорданештському, Чагорському, Луковицькому, Старововчинецькому, Сучевенському, Валякузьминському, Коровійському, Купському, Тереблеченському та Опришенському сільським головам.
В силу вимог чинного законодавства України та особливостей нашої щоденної роботи діяльність районної ради тісно пов’язана з діяльністю районної державної адміністрації. Хочу відзначити, у нас налагоджені гарні взаємовідносини між представницькою та виконавчою гілками районної  влади. Сьогодні всі без винятку питання забезпечення життєдіяльності народногосподарського комплексу, населення розглядаємо, аналізуємо та  вирішуємо спільно і зважено на засадах суто ділового підходу, взаєморозуміння та взаємної поваги.
Щиро дякую за плідну співпрацю члену колегії районної ради Панчуку Петру Володимировичу, який працював головою райдержадміністрації з березня 2005 по квітень 2010 року, нинішньому голові райдержадміністрації Загарюку Миколі Георгійовичу, всім заступникам голови райдержадміністрації, начальникам відділів та управлінь, працівникам структурних підрозділів.
Не можу обійти увагою і постійну тісну співпрацю районної ради з правоохоронними органами району.
Особливу вдячність хочу висловити засобам масової інформації: редакції газети «Новий день» (головний редактор, член колегії районної ради Шапка Микола Аурелович) та редакції місцевого радіомовлення (головний редактор Безверхній Григорій Тимофійович).
Об’єктивна, доброзичлива і неупереджена позиція «четвертої влади» дуже допомагає нам в роботі і створює сприятливий соціально-психологічний клімат в районі, дозволяє коригувати виконання прийнятих рішень, формувати прогнози на перспективу, адже йдеться про думки людей, про їхню позицію.
ДОСИТЬ швидко проминули п’ять років й трохи менше як за два місяці закінчуються наші повноваження, а 31 жовтня відбудуться вибори до місцевих рад. Не сьогодні-завтра Центральна виборча комісія оголосить про початок виборчого процесу місцевих виборів.
Згідно рішення Чернівецької обласної ради від 19 серпня ц. р. загальний склад Глибоцької районної ради VI скликання буде становити 50 депутатів, 25 з яких будуть обрані по мажоритарних виборчих округах,  по 1 — від селищної та кожної сільської ради. Інші 25 депутатів будуть обрані по багатомандатному виборчому округу.
Висування кандидатів проходитиме з 27 вересня по 2 жовтня включно.
Шановні виборці Глибоцького району! Бажаю вам добробуту та достатку, мудрості та виваженості і нехай ваші територіальні громади оберуть гідних представників, які захищатимуть ваші інтереси.
  • Автор:Лариса Дущак.
  • Джерело: Редакція газети "Новий день"