Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Глибоцький район

Новини

26.07.2010 16:37

НОВОСІЛЛЯ |  Громадське життя

 В освяченні нового Храму взяли участь епіскоп Хотинський і Буковинський Милетій, благочинний району отець Іоан Горда, із супроводом, а також священики та гості з Румунії, 28 представників духовенства з Глибоцького, Герцаївського, Новоселицького та Хотинського районів, голова райдержадміністрації Микола Загарюк, голова районної ради Григорій Ванзуряк, заступник гологви районної ради Троян Дика,Тарашанський сільський голова Василь Александрюк, депутат обласної ради Ауріка Божеску, Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук, гості та прихожани села Привороки на чолі з настоятелем ієреєм отцем Іллєю та віруючі прилеглих сіл. В церемонії відкриття нового Божого храму взяли участь більше тисячі прихожан.
 
Загалом, на будівництво храму було витрачено понад 2,5 млн. гривень зібраних активістами церковної громади. До спорудження Свято-Дмитріївської церкви активно долучилися спонсори і меценати. Серед них приватний підприємці М.В.Герман який пожертвував 25 тис. доларів, біля 20 тис. доларів вніс М.М.Микитюк. Понад 200 тис. гривень касир місцевої церкви М.М.Дякур вніс на спорудження храму які пожертвували церковні громади сіл району, окремі жителі різних куточків області. 
Прихожан з відкриттям нового храму привітали представники влади та духовенства. У вітальних промовах вони наголошували на великому значенні духовного зростання нації, відродженні традицій, взаємозв’язків поколінь, та зміцнення віри громади. На відкриття храму з Банченського монастиря привезено та подаровано ікону Божої Матері.
Від митрополита Володимира Української Православної було нагороджено орденами та почесними грамотами будівельників, іконописців, меценатів та осіб, які сприяли у зведенні Божого храму.