Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Глибоцький район

Новини

21.07.2010 12:58

Здійснити волю Божу — мета життя отця Петра |  Громадське життя

Адже, як ділиться думками  служитель Чагорської церкви Святого Великомученика Дмитрія Солунського Петро Блага, священство — то є покликання:

— Можна хотіти стати священиком, але не бути ним, або не хотіти і стати. На все воля Божа. Я служу спочатку Господу, а потім — людям.

У день святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла прихожани прийшли привітати священика з Днем ангела та сорокалітнім ювілеєм. Хоч народився Петро Михайлович навесні, проте святкує влітку, бо вважає, що кожна людина народжується зі своїм іменем. Вітання, квіти і щира дяка від парафіян за любов до своєї справи стали приємним подарунком, адже, за словами церковного старости Георгія Руснака, „Священик любить людей, наставляє їх на спасіння душі, а вони люблять його”.

Петро Блага родом із села Форосна Новоселицького району. Батько був священиком і виховував дітей у вірі, за християнськими звичаями. Троє синів пішли його шляхом: отець Павло служить у Кафедральному соборі, отець Іван — у церкві Святого Великомученика Іоанна Сучавського у Чернівцях. Петро Михайлович вже десять років у Чагрі, з дружиною виховують шестеро дітей: єдину донечку та п’ятеро синів. За роки його служіння у селі перекрили дах храму, збудували приміщення для обідів, обновили розписи всередині церкви, придбали новий іконостас, добудували дзвіницю.

Бути голосом Слова, розпізнавати Бога у знаках часу, готувати Йому „прямі стежки” до людського серця, щоб Господь возвеличився — таким є призначення цієї людини.