Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Глибоцький район

Новини

08.07.2010 15:09

Впровадження Базової програми - завдання і на наступний рік |  Освіта

Оскільки контроль є найважливішим засобом створення ефективного функціонування дошкільної освіти, на останньому засіданні школи молодого керівника на базі Просіцького ДНЗ (завідуюча А.Голунга) присутні ознайомились з роботою керівника із створення умов для навчання і виховання дітей за новою програмою: сучасний інтер’єр предметно-ігрового середовища, в якому є різні види театру, куточок відпочинку, спортивний, природознавчий, етнографічний та інші осередки.
Вихователі мають власну педагогічну позицію, сучасний світогляд. Вони відкриті для інновацій, постійно раціоналізують педагогічний процес. Не лише результативність, а й попередню роботу з малюками щодо навчання їх присутні слухачі школи побачили на мультимедійному центрі.
Робота гуртків «Господарочка», «Оригамі» (керівники С.Скурту та Н.Ліпіліна) вразила всіх вправними навичками дітей в приготуванні салатів, бутербродів, а також технікою складання паперових фігурок.
Неможливо уявити роботу закладу без музичного керівника О.Товарницької, яка збагачує дітей приємними музичними враженнями в живому виконанні, аудіо- і відеозаписах, розвиває уміння узгоджено рухатись у танцях, хороводах, є постійним та активним учасником всіх заходів у даному закладі.
Що стосується активних форм навчання самих слухачів школи, то для підвищення їх кваліфікації та професійного рівня широко використовувались незамінні ділові ігри (Петричанський НВК, директор М.Катринюк), педагогічні аукціони (Просіцький ДНЗ, завідуюча А.Голунга), аналітичні бесіди (Молодійський ДНЗ, О.Онофрійчук), де можна було дістати наочний урок управління колективом, роботи з вихователями у різних напрямках.
Підсумовуючи заняття школи молодого сучасного керівника, зазначу, що істотно зросла активність кожного керівника ДНЗ: вони не просто присутні на засіданнях, а є зацікавленими учасниками обговорень, практичного вправлення у застосуванні теоретичних знань залежно від ситуації. Міра участі кожного різна, але такі заходи корисні всім, бо активізують думку, спонукають «розворушити» арсенал знань, спробувати позмагатися з іншими.
Оскільки педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів всі свої плани пов’язують з новою Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі», опрацювання якої проходить активно, завдання школи молодого сучасного керівника на наступний рік — дати учасникам більше знань для успішного впровадження її  на практиці.

Марія Дуган,
методист Купського НВК,
керівник школи молодого
сучасного керівника.