Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Глибоцький район

Новини

06.07.2010 15:41

Чому не варто продавати або купувати трактор за дорученням |  Законність і правопорядок

У всіх цих випадках новий власник стає повноправним власником технічного засобу. Однак є ще один спосіб придбання: через так зване «генеральне доручення».
Чимало людей купують трактор подібним чином і дуже тішаться, що їм вдалося заощадити дві - три сотні гривень на сплаті податків і кілька днів, необхідних для постановки трактора на облік в Держтехнагляді. Але при цьому можуть виникнути проблеми, якщо до конструкції трактора продавець вніс зміни, внаслідок яких вони не відповідають даним облікової документації (техпаспорту), які будуть виявлені під час проведення державного техогляду.
Однак на практиці ціна подібної «економії» може бути дуже високою. Про те, які підводні камені підстерігають вас на цьому шляху, й піде далі мова.
Отже, доручення може містити в собі різноманітні повноваження з керування й розпорядження технічним засобом. Наприклад, повноваження управляти трактором; стежити за його станом; представляти у Держтехнагляд для проходження технічних оглядів; повноваження з ремонту і заміни окремих вузлів і агрегатів; зміна кольору (фарбування), внесення змін у документи на трактор; повноваження за розпорядженням трактором; висновок будь-яких не заборонених існуючими законами угод; (продаж, здача в оренду, дарування, обмін і т.д.), з правом одержання грошей, з правом одержання й оформлення необхідних довідок і документів для оформлення та підписання договорів; зняття з обліку й постановка на облік у Держтехнагляді; повноваження з перетину через митницю і розмитнення і т.д.
Доручення може містити як всі повноваження відразу, так і одне або кілька. Доручення, у якому перераховані всі можливі повноваження, називають генеральним.
Однак у довіреного вам трактора власник не міняється! Які б не були великі ваші повноваження, зазначені у виданому вам дорученні, власником трактора (екскаватора, тракторного причепа, комбайна) ви не станете.
Прочитайте ст. 244 Цивільного Кодексу України, у якій зазначено, що доручення — це письмовий документ, що видає одна особа іншій для представництва перед третіми особами.
У ст. 248 ЦКУ передбачене право довірителя в будь-який момент скасувати видане доручення й передоручити технічний засіб іншій особі. І ця особа має повне й законне право відібрати у вас трактор у будь-який зручний для нього час.
Питання про заплачені вами гроші вирішувати доведеться не з ним, а з власником трактора (якщо ви його знайдете).

Сергій Воронін,
начальник інспекції
“Держтехнагляду” ОДА
в Глибоцькому районі.