Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Глибоцький район

Новини

01.06.2010 15:12

Як полегшити працю селянина? |  Сільське господарство

Головний спеціаліст  Глибоцького районного управління агропромислового розвитку Володимир Карлійчук розповів, як і чим  у нинішніх умовах полегшити роботу селянина.
 Як свідчить статистика, на сьогодні у фермерських,  колективних та особистих господарствах (незважаючи на низький рівень механізації) виробляють 60% валової продукції сільського господарства.
Для обробітку невеликих ділянок ефективно використовувати різноманітні  моделі мотокультиваторів та мотоблоків. До речі, необізнані продавці навіть самі плутають ці два види техніки. Отже, мотокультиватор — це  машина, яка має лишень одну передачу вперед або одну вперед і одну назад, без коробки передач. Бувають легкі, середні та важкі.  Легкі ще й мають підклас  найлегші.
На думку спеціалістів, у кого земельні ділянки розміром  до 0,6 — 0,8 гектара, то  вигідно придбати легкий культиватор (потужність двигуна 3 — 5,5 кінських сили, вага — 40 — 50кг, укомплектований фрезою з шириною захвату від 40 до 80см, підгортальником та в окремих випадках — картоплекопачем. Такий культиватор можна навіть перевозити у багажнику легкового автомобіля.
Якщо ж  ваша ділянка є цілинною (як правило, забита дощами) або це засушливий чорнозем, тоді варто придбати більш потужний  культиватор. Для ділянки площею в 1 — 2 гектари знадобляться мотокультиватори або мотоблоки середнього або важкого класу.
 Мотоблок — це більш потужний мотокультиватор, яким і виконують більше операцій з обробки землі і який  має кілька переваг при русі вперед і назад.
Виявляється, у Глибоці вже кілька господарів придбали таку новітню техніку. Зокрема  по вулиці Будьонного  мешкає Євген Георгійович Унгурян. Для обробітку  земельної ділянки придбав мотоблок  ZUBR HT -105. Важить він 123 кг, дизельний двигун  потужністю 6 кінських сил. Для обробітку 20 соток витрачає близько трьох літрів дизельного пального. Оре землю,  на глибину 20 см рихлить після оранки. Встановивши на техніку додаткове обладнання, можна сіяти потрібні вам культури, підгортати і викопувати картоплю, проводити міжрядний обробіток грунту. За потреби  — агрегатувати з невеликим причепом для транспортування вантажів.