Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Глибоцький район

Новини

07.05.2010 12:59

Передбачено реалізувати 22 регіональні програми |  Фінанси

Йшлося, зокрема, про те, що шляхом залучення різних джерел фінансування – державного та місцевих бюджету, грантів, міжнародної технічної допомоги – планується забезпечити виконання заходів, які передбачені у двадцяти двох регіональних програмах, незважаючи на обмеженість фінансових ресурсів в нинішньому році. Ключовими залишаються заходи соціальної спрямованості та у сфері охорони здоров’я, відзначила під час прес-конференції заступник голови ОДА Єлизавета Пушко-Цибуляк. Зокрема “Регіональна програма  протидії захворюванню на туберкульоз” передбачає профілактику та підвищення ефективності лікування сухот, обласна комплексна програма соціальної підтримки малозабезпечених верств населення “Турбота” – надання матеріальної допомоги окремим категоріям громадян, зміцнення матеріальної бази інтернатних установ, територіальних центрів з обслуговування одиноких непрацездатних громадян, підтримку громадських організацій.
Крім того, і надалі будуть реалізовуватись заходи, спрямовані на підтримку малого і середнього бізнесу та залучення інвестицій, які передбачають “Регіональна програма розвитку малого підприємництва у Чернівецькій області” (надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам малого підприємництва, в т.ч. агропромислового комплексу, шляхом часткового відшкодування відсотків за користування банківським кредитом), “Програма сприяння залученню інвестицій в економіку Чернівецької області”, “Програма розвитку туризму в Чернівецькій області”, “Програма зайнятості населення Чернівецької області”. Відповідно, вагомими є заходи у сфері інфраструктурного розвитку територій та  агропромислового комплексу, що передбачені “Програмою виготовлення містобудівної документації”, “Програмою екологічного моніторингу навколишнього природного середовища в Чернівецькій області “Еко-Моніторинг” з недопущення забруднення транскордонних річок, будівництва та реконструкції каналізаційних мереж міст області, “Програмою реформування житлово-комунального господарства Чернівецької області”, Комплексною програмою “Питна вода Чернівецької області” та ін.
Під час розмови Єлизавета Пушко-Цибуляк відзначила, що конкретний обсяг фінансування буде визначено після прийняття державного бюджету у ході підготовки обласного бюджету на поточний рік.

Щодо питання добудови Молодійської ЗОШ.
Єлизавета  Михайлівна відповіла, що даний об’єкт є в переліку тих, які задекларовані Міністерством регіонального розвитку. Школу обов’язково повинні фінансувати і є всі перспективи завершення добудови у 2010 році.

Що стосується навчального закладу у Чагрі, яка на так званому нульовому циклі, то дане питання може бути розглянуте після формування Держбюджету і якщо буде додатковий ресурс. В першу чергу добудовуватимуть ті об’єкти, готовність яких понад 50%.

 А ось щодо Йорданештської школи, то тут немає повного  пакету документів щодо наявності проектної документації, яка би пройшла експертизу, дозвільну процедуру… Отже, питання будівництва школи у цьому селі розглянуть лишень після завершення всіх довгобудів.

Щодо відновлення роботи Карапчівського спиртозаводу?
На це запитання І.Сідляр відповів, що в облуправлінні АПР розроблена програма розвитку харчової промисловості  з таким розрахунком, щоб виготовляти  чисто екологічну продукцію. Планується в кожному районі  обладнати міні-маслозаводи.
Ми за те, аби реанімувати роботу спиртозаводу, але наряд на реалізацію дає Київ і багато залежить від столичного керівництва.