Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Чернівецький район

Новини

02.07.2015 16:22

СТАРОБРОСКОВЕЦЬКА ГРОМАДА ВВАЖАЄ СЕБЕ САМОДОСТАТНЬОЮ |  Діяльність органів місцевого самоврядування

ДОРОГИ ВЕДУТЬ НЕ ТІЛЬКИ В РИМ, А Й НА... ЧЕРЕШЕНЬКУ

Передусім, було дано оцінку громаді, з якою влада співпрацювала дуже тісно. Саме ця співпраця сприяла досить плідній роботі. Ще до початку зборів у фойє адмінбудівлі довелося почути таку фразу: “Шкода, що ми давно не вибрали цього голову - вже всі питання б порішали...”. Вже в цих словах - оцінка праці, насамперед, очільника громади.
За звітний період, як і належить, проводилася організаційна робота. Зокрема, відбулося 5 сесій, 12 засідань виконкому сільської ради, на яких йшлося про заходи з благоустрою, про статистичний облік громадян, про роботу бібліотек, про стан торгівельного обслуговування, про соціальний захит населення, про бюджет, про роботу зі зверненнями, про податки і збори, про запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності. Загалом - понад 70 питань, що були ретельно вивчені і по кожному прийнято рішення, які реально можна виконати.
Про все це населення проінформоване: у приміщенні сільської ради є інформаційні стенди, на яких розміщено повідомлення про діяльність сільської ради. А ще про все можна довідатися на особистому прийомі у голови. За 2014-й рік було 126 таких навідин, а ще - 258 звернень, які вирішено.
Загалом, найбільше уваги і часу сільський голова з командою приділяв питанням благоустрою території та доріг. До сільських справ було максимально залучено депутатський корпус жителів села. Такою сільською справою стало відкриття пам’ятного знаку жертвам тоталітарного режиму на сільському кладовищі. Таким чином звели і автозупинку в центрі, на що сельчани пожертвували добровільні внески. Зроблено ремонт всіх таких об’єктів. Впорядкували території, очистивши їх від чагарників, біля різних громадських об’єктів. Та чи не найбільшим здобутком громади стала дорога на кут Черешеньку, яка з’єднала відірвані частини села. До речі, також власними силами відновлена дорога на Поляні, де обладнано два трубні переходи. Прочищено від намулу та сміття 5 мостів, вирубано чагарі на узбіччях.
За рахунок державних та місцевих бюджетних коштів приведено в порядок й інші дороги.
Особлива увага була приділена допомозі українській армії, учаникам АТО.

І ПОДАТКИ, І ДОБРОВІЛЬНІ ВНЕСКИ
Протягом минулого року ретельно слідкували за збором податків. Головним чином це - земельний податок, за який зібрано 28819 гривень. Доповідач назвав і імена тих, хто досі є в боржниках, хоч загальна сума усього боргу - 407 гривень. Адже сьогодні кожна копійка дорога, а особливо - правильно використана. Інші ж надходження - оренда пасовищ, випасання овець на громадській толоці, за невитребувані земельні частки (паї). Є надія на краще наповнення бюджету, зокрема - податків за нерухоме майно, земельний податок, акциз. Найбільше сподівань - на відрахування від діяльності АЗС, яка знаходиться на землях сільської ради. Але це вже справа дня нинішнього.
Тим часом громада й надалі використовуватиме кошти від самооподаткування: з кожного двору - 50 гривень. А торік таким чином закумулювали 10000 гривень із запланованих 7000. Вже за 5 місяців цього року люди зібрали 4685 гривень. Головним чином усі кошти пішли на пальне для потреб села, оплату електроенергії під час капітального ремонту будівлі на сільському стадіоні і т. п.
Зі звіту голови видно, що тут уміють витрачати ефективно кожну копійку. І все це робиться прозоро. Тож, сельчани готові й надалі жертвувати для загального добра.

СІЛЬСЬКИЙ СВЯЩЕНИК ЗАПРОПОНУВАВ ПЕРЕОБЛАДНАТИ ПІД ДИТЯЧИЙ САДОК ПАРАФІЯЛЬНЕ ПРИМІЩЕННЯ
І. М. Прунь щиро подякував громаді за співпрацю, бо “без спільної праці та спільних зусиль” неможливо досягти успіху. Обговорення доповіді сельчани почали високою оцінкою роботи голови, а ще - питаннями до керівників районних служб: податкової, управління праці та соціального захисту, управління освіти, БТІ. А відтак слово попрохала директор НВК Тетяна Гапей, яка, насамперед, підкреслила, що за рік було зроблено дуже багато. Вона розповіла про роботу освітянського закладу, який має високі досягнення навіть на всеукраїнському рівні. Але порушила і питання проблемних сімей, підвозу учнів. А ще повели мову про необхідність відкриття дитсадка. Адже НВК приймає тільки дошкільнят підготовчого віку - 5-літніх, а не 2-3 - річних.
- Доводиться вирішувати питання прийому дошкільнят на рівні сільської ради, за участю депутатів, бо дітей більше, ніж можливо прийняти, - наголосила директор НВК.
Про проблему дошкілля повів мову і депутат районної
ради І. О. Іліка, який запропонував вже тепер замовити проект для будівництва садочка, використавши акцизний збір від діяльності автозаправної станції, кошти від якої раніше надходили до державного бюджету.
Цілковитою несподіванкою стала пропозиція Валер’яна Чікала, сільського священика, який підкреслив важливість заходу. Він повідомив, що церковна громада свого часу отримала у власність будівлю колишньої медичної установи.
- Ми хотіли там обладнати будинок для дітей - інвалідів. Вже є проект, але прийняли інше рішення: передати цю будівлю під дитячий садок, оформивши все юридично правильно. Але при цьому ми висуваємо вимогу: цільове призначення має бути незмінне - для дитсадка.
А ще він запропонував при в’їзді в село встановити поруч із знаком великий хрест з написом “Боже, благослови!” Так само і при виїзді. Обидві пропозиції були супроводжені оплесками схвалення. Душпастир також розповів про участь церковної громади у практичній допомозі воїнам АТО. При чому все, що зібрали, відправили напряму, через волонтерів.
-  Дуже схвально люди відгукнулись, що саме таким шляхом відправили допомогу. Кожна сільська громада може з допомогою волонтерів допомогти нашим бійцям, - підкреслив Валер’ян Чікал.
Чимало емоцій викликало питання щодо доцільності існування початкової школи на Черешеньці. Публікація в районній газеті про можливе закриття закладу, де на цей час навчаються 11 дітей, частина з яких - на індивідуальній формі навчання, наробила переполоху. Начальник управління освіти, сім’ї, молоді і спорту РДА Андрій Гакман аргументував усі “за” і “проти”. Але реакція сельчан виявилася недвозначною: не закривайте цієї школи.
Цю думку підтримав і депутат районної ради І. О. Іліка, який вважає, що школа має добру базу і перспективу.
Дісталося “на горіхи” й районній газеті за публікацію, яка збурила жителів Черешеньки своїм змістом.
- Залишіть нам школу, бо це єдине, що нагадує нам про те, що ми - таки населений пункт, а не кут.
- Сьогодні закриємо, а завтра, можливо, демографічна ситуація зміниться на краще... Навіщо випереджати події?
- Мої діти там навчалися, тепер вже їхні діти... Школа - це наша жива історія. Збережіть її!
Подібні побажання емоційно висловлювали сельчани, обурені тим, що “ хтось” вирішує за них. Тим часом А. Гакман їм спокійно і виважено намагався пояснити: питання вивчається, про закриття мова ще не йде.
Водночас, представники Глибочківської школи І-ІІ ступенів подякували управлінню освіти за підтримку та розуміння. А в залі хтось згадав: адже і цю школу свого часу намагалися закрити... Порушили питання безпеки руху на Глибочку, де немає відповідних знаків.
На зборах був присутній і виступив депутат обласної ради Руслан Мельник, до якого були усні запити.
Наприкінці розглянули питання адміністративно-територіальної реформи. Учасники зборів висловились недвозначно: старобросківецька громада ні з ким не хоче об’єднуватись. Згадали історію: за Австро-Угорщини єдине село Бросківці поділилося з ініціативи громади. До цього прохання тоді прислухався сам цісар, до якого післали представників громади з проханням. Історія не дає точних даних, чи приймав бросківчан сам цісар. Але те, що людей було почуто - однозначно. Адже і досі є Старі та Нові Бросківці.

  • Автор:Лариса ЛЄВІНА.
  • Джерело: "Рідний край" від 26.06.2015