Територіальні громади Чернівецької області

  • вхід на портал
  • реєстрація

Чернівецький район

Новини

27.05.2015 09:28

ЖИТЕЛІ БУДЕНЦЯ МОЛИЛИСЯ ЗА МИР В УКРАЇНІ |  Життя територіальних громад

Минулого тижня біля пам’ятника жертв сталінських репресій, на якому вигравіювані прізвища 84 жителів Буденця, які були репресовані радянською владою у 1940-1941-му, 1944-1953-му роках, відбулася молебна панахида за мир та злагоду в Україні. Її ініціювала голова первинної ветеранської організації с. Буденець Флоаря Дмитрівна Думітрюк, а відправили чотири священнослужителі під керівництвом настоятеля Свято-Георгіївського храму м. Сторожинця, митрофорного протоієрея о. Василя Ковальчука.
Захід відвідали поважні гості: генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован, сенатор Парламенту Румунії Віорел Бадя, голова районної ради Катерина Гуцуляк, депутат обласної ради Матвій Плегуца, жителі села. У своїх виступах вони зауважили, як жорстоко розправлялися представники тоталітарного комуністичного режиму з простим населенням: як вимітали усі харчі з будинків (жителі були змушені ховати зернятка у стелі та інших закутках оселі); як поневіряли інакомислюючих та тих, які були добрими господарями і мали в обробітку землі, по тюремних таборах та на засланні; як люди крадькома намагались переправитись за кордон разом зі своїми маленькими дітьми…
Також присутні наводили аналогії, як захисникам України доводилось жертвувати своїм життя колись і нині, у, здавалось би, мирний час. Священики молились за мир у нашій країні і за те, щоб усі українські військові повернулись додому живими і неушкодженими.
Також виступаючі дякували Флоарі Дмитрівні за те, що вона, незважаючи на свій поважний вік, проявила ініціативу проведення такого благородного заходу, і побажали, щоб дедалі більше людей долучались до громадського життя у краї, проявляли свою громадянську позицію та небайдужість.
Завершилось дійство виступом учнів місцевої школи, які, одягнувшись у вишиванки, представили декілька фольклорних номерів.

  • Автор:Олеся ДЛУЖАНСЬКА. Фото автора.
  • Джерело: "Рідний край" від 22.05.2015